Так, 27 травня водна стихія забрала життя 2-х людей. У селі Шепелівка Глобинського району в свято останнього дзвоника потонув 17-річний юнак.
А у річці Псел у с. Омельник Кременчуцького району загинув 40-річний мешканець с. Запсілля Кременчуцького району.
Загалом із початку року потонуло 23 особи, у тому числі 4 дитини. На жаль, це на 5 осіб більше, ніж у відповідний період минулого року.
Зазвичай основною причиною нещасних випадків на воді стає недотримання відпочивальниками найпростіших правил безпеки. Аби уникнути трагедії на водоймах, управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації нагадує основні правила безпечної поведінки на воді.
Так, задля своєї безпеки відпочивайте у місцях, де є рятувальні пости. Не купайтесь в необладнаних для цього місцях, не пірнайте в незнайомому місці, ніколи не заходьте у воду після вживання спиртних напоїв. Не дозволяйте дітям купатися без супроводу дорослих.
Купайтесь в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря - не нижче +24. У воді знаходьтесь не більше 15-20 хвилин. Не доводьте себе до ознобу.
Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебуван¬ня на сонці. Периферичні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що веде за собою зупинку дихання.
Не запливайте далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба розгублюватися і прагнути якнайшвидше допливти до берега. Навчіться "відпочивати" на воді. Для цього обов'язково не¬обхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами кінцівок, ви змо¬жете відпочити.
Якщо вас захопило течією, не намагайтеся з нею бороти¬ся. Треба пливти вниз за течією, поступово, під невеличким ку¬том, наближаючись до берега.
Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Не¬обхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.
Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, авто¬мобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.
Не допускайте грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, "топити", подавати помилкові сиг¬нали про допомогу і т. ін.
Не наближайтеся до човнів і катерів, що пропливають поблизу вас.
Пам’ятайте, що легковажне ставлення до води часто призводить до трагедії, тому завжди дотримуйтесь правил поведінки на воді.