«Ми хочемо отримати резонанс. Є така гіпотеза, що первинна профілактика - це набагато краще ніж вторинна і вже саме лікування. Наша ціль - щоб людина, які стоїть перед вибором вживати чи ні наркотики все ж таки передумала. Якщо зі ста чоловік хоча б дві людини зрозуміють те, що ми намагаємося сказати, це вже прогрес», - розповів Артем Іванюк, провідний спеціаліст Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Тож зранку в місто виїхала автоколона з небайдужою молоддю та гаслами «Ми за життя та радість без наркотиків!!!»
Спочатку на Центральному ринку організатори влаштували молодіжний флешмоб. Дівчата та хлопці, вдягнені в спец форму та з плакатами, роздавали перехожим листівки та агітки, з гучномовця лунала інформація про шкоду наркотиків здоров'ю. Ринок не дарма став першим місцем проведення акції. «Ми провели багато різних анкетувань, і виявили, що Центральний ринок асоціюється у людей з великою кількістю точок продажу наркотиків, а також з місцем, де багато вживають алкогольних напоїв», - зазначив Артем Іванюк.
Полтавці по різному реагували на таку агітацію, але більшість сприйняли позитивно.
Наступним пунктом став Центральний пляж, де провели благодійний товариський матч з футболу між лікарями Полтавського обласного наркологічного диспансеру та їхніми колишніми клієнтами. Перемогу здобули колишні наркомани. Як вважають організатори, це символічно, адже ці люди у свій час перемогли й свою залежність. В якості винагороди - учасники отримали морозиво.
Також всі охочі змогли пройти безкоштовний анонімний тест на ВІЛ/СНІД.
Після футболу акція не завершилась. Автоколона вирушила по мікрорайонах Полтави - Левада, Половки, Алмазний, Браїлки, Мотель.
«Складно з тим, що молодь з 14-15 років вже починає вживати наркотики. Раніше ми зустрічали наркоманів, які вживають важкі наркотичні речовини, типу «ширка», то на сьогоднішній день - це аптечні наркотики, які вільно продаються. Таких людей багато, Їх досить складно виявити, бо в них самих немає бажання лікуватися. Кайф є кайф. Вони вживали, вживають і будуть вживати у будь-якому вигляді», - поділилася труднощами роботи Наталія Шамота, менеджер Реабілітаційного центру «Вихід Є».