Вхід | Реєстрація

Дощі нам допоможуть

Дощі нам допоможуть
Через погіршення якості води у Кременчуцькому водосховищі міськводоканал просить санстанцію дозволити додавати більше хлору в питну воду. СЕС – проти. «Збільшення хлору в міському водогоні може викликати утворення канцерогенних сполук», – зазначає головний лікар СЕС
Віктор Самойленко.

Не пийте воду з крана!
Через надмірну спеку минулого тижня на міській водоочисній станції зафіксували зростання такого показника, як хлоропоглинання, тобто в міській водопровідній мережі почав зменшуватися рівень хлору. Особливо небезпечна ситуація в тупикових мережах, де відсутність хлору може призвести до спалаху кишкових інфекцій у людей, які споживають воду з крана. У зв’язку з цим, водоканал звернувся до СЕС за дозволом на збільшення концентрації хлору.
— У водопроводі хлор і без того на межі норми, – відповідає головний лікар санстанції Віктор Самойленко. – Наразі технологія очищення питної води така, що при збільшенні подачі хлору збільшується утворення хлор­органічних сполук, одна з найнебезпечніших – хлороформ, що містить канцерогени. Коливання хлороформу в міській мережі й зараз інколи перевищують норму, а додаткове хлорування може збільшити його наявність у кілька разів.

Що робити?

Санстанція вимагає від водоканалу терміново здійснити промивання тупикових мереж та змінити методи очищення води: замість хлору використовувати інші реагенти. Для водоканалу, що сьогодні працює з чималими збитками, це додаткові витрати. Однак міська влада запевняє, що в разі потреби підприємству буде надана вся необхідна допомога у придбанні реагентів. До речі, навесні на закупівлю реагентів з міського бюджету вже було виділено 500 тис. грн. Віце-мер Кременчука Валерій Медведовський, екс-керівник міськводоканалу, зазначає, що ситуація з якістю води у міській мережі контролюється, наразі вода відповідає і державним, і санітарним нормам.

Марганець вже пішов

Через спеку в Дніпрі починають інтенсивно цвісти синьо-зелені водорості та збільшується концентрація марганцю, що піднімається з донних відкладень. Марганець – сильний окисник, він забирає з води розчинний кисень. Як наслідок – настає замор риби й усього живого. Вперше Кременчук зіткнувся з масовим замором риби влітку 2002 р. Тоді вміст марганцю у річці за один день збільшився в 150-180 разів, а санстанція заборонила вживати воду з центрального міського водогону.
Тепер чи не щоліта, особливо коли воно спекотне, Дніпро набуває рудого кольору і починає тхнути аміаком та дохлою рибою. Зазвичай так званий особ­ливий період настає наприкінці липня. Цьогоріч зменшення рівня кисню у Кременчуцькому водосховищі зафіксували ще на початку червня. Станом на 24.06, за даними міської санстанції, він впав до 2 мг/дм3 за норми – 4 мг/дм3. Критична межа кисню, за якої настає загибель живих істот у річці – 1 мг/дм3.
На щастя, минулими вихідними розпочалися сильні дощі. Це означає, що в Дніпро прийшла свіжа вода, а отже, проблема відступила. На деякий час.

Автор: Інна ДАНИЛОВА, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації