З-поміж усіх відмінників міста знайшлося двоє найбільш обдарованих дітей: донька мера Олега Бабаєва та син директора гімназії №5 Ілони Бобер.
«Більше бажаючих не було», – стверджує керівник відділу сім’ї і молоді.
Яка родина не погодиться, щоб її дитина-відмінниця відпочила на морі? Та й не просто на морі, а в найпрестижнішому таборі країни – «Артеку»?
Кременчук – унікальне місто. Бо тут крім дітей найвищих чиновників міста інших обдарованих та відмінників знайти не можуть. Ну, не хочуть кременчужани віддавати 3 тисячі гривень на путівку для дитини, щиро переконані чиновники мерії…
У розпал відпочинкового сезону в країну дитячих мрій – міжнародний табір «Артек» – від Кременчука поїдуть 18 дітей. Цілий колектив юних артистів ансамблю «Фурор» палацу культури «Кредмаш» (які так вразили своєю творчістю облдержадміністацією, що та виділила 16 безкоштовних путівок) та діти високих кременчуцьких посадовців – донька мера й син директора гімназії №5.
Діти високих посадовців поїдуть відпочивати в «Артек» не безкоштовно, їхні батьки сплатять за путівку 50% її вартості – 3 тисячі гривень. Хоча якби вони не мали доступу до пільгових путівок і спробували б придбати їх просто через Інтернет, це обійшлося б їм (судячи з сайту табору) від 12 до 15 тисяч гривень.
«Програма плюс» поцікавилась у мерії: а чому саме цим дітям зробили таку знижку?
Мер Олег Бабаєв каже: його донька відпочиває в «Артеку» третій рік підряд. Але раніше (доки він був не мером, а народним депутатом) оплачував путівку повністю. Це обходилось в 11 тисяч. Чому цього року умови змінилися? Як зізнався газеті мер, він не вникав у цю проблему, бо оформленням путівки займалась колишня дружина.
Зараз просто підійшла черга дітей чиновників...
Обоє дітей – і донька мера, і син директора гімназії, перебували у «банку даних» обдарованих дітей ще з минулого року, бо вони – відмінники навчання, – говорить Ольга Усанова, керівник відділу сім’ї та молоді Кременчуцького міськвиконкому Зараз просто підійшла їхня черга:
– Путівки від облджержаміністрації по лінії міністерства сім’ї та молоді ми отримуємо цілий рік, – розповідає Ольга Усанова. – Наше завдання – підібрати дітей. Ми створили банк даних дітей, які можуть претендувати на путівки, відповідно до існуючого положення. Окрім відпочинку в «Артеку» та «Молодій Гвардії», цього року ще є шість таборів, два з них – на морі.
Дві путівочки в «Артек» ми отримали з 50-відсотковою доплатою. На 50-відсоткову доплату можуть претендувати діти, що є відмінниками навчання або обдаровані (які мають грамоти за перемогу в конкурсах, змаганнях, фестивалях, олімпіадах тощо – не нижче районного рівня.
«Цим дітям не потрібно надавати довідку про доходи родини», – підкреслює Ольга Усанова. – Тому що ті пільговики, які отримують безкоштовні путівки або з 20-відсотковою знижкою, можуть скористатися путівкою лише в тому випадку, якщо родина має дохід не вище прожиткового мінімуму, встановленого державою.
На путівки ж зі знижкою в 50%, рівень доходів родини не враховується.
Сума путівки: 2 тисячі 863 грн. доплата за путівку плюс 300 грн. – вартість проїзду в обидва боки.
А хто ще у данку даних? Син віце-мера, донька помічника мера…
Що ж то за банк даних? «Програма плюс» поцікавилася, хто ще може претендувати на відпочинок в «Артеку» та «Молодій гвардії». Як виявилось, «банк даних» – це звичайний учнівський зошит, в якому вписуються прізвища та адреси дітей, батьки яких подали заявки на оздоровлення. Нині у банку даних – близько 30 дітей.
На путівки, вартість яких частково оплачує за свої гроші держава з тим, щоб потім роздати дітям-пільговикам, з-поміж чорнобильців та дітей-сиріт зустрічаємо ще знайомі прізвища: діти заступника мера, його особистого помічника, голови депутатської комісії, що відає питаннями освіти… Чому так? – запитуємо.
«Дитина не може бути дискримінована через те, що її батько або мати десь працюють», – пояснює Ольга Усанова. І нарікає: уявіть собі, на ці путівки немає бажаючих. На наше здивування О.Усанова підтверджує: «Ми і по школах зверталися, і через газети повідомляли, що існує банк даних. Але батьки не йдуть, очевидно, не мають грошей». Звісно, з чиновником сперечатися не варто. Хоча… Невже дійсно на весь Кременчук, в якому 18 тисяч дітей шкільного віку, що беруть участь у всіляких конкурсах, перемагають в олімпіадах, виборюють престижні нагороди на танцювальних, вокальних, спортивних змаганнях, нема кому поїхати в «Артек»?
P.S. Якщо ваша дитина два роки підряд училась на «відмінно» або має нагороди про перемоги в конкурсах не нижче районного рівня і ви готові знайти 3 тисячі гривень на путівку в табір на Чорному морі, телефонуйте в відділ сім’ї і молоді: 2-44-95.
Давайте разом перевіримо справедливість розподілу путівок.