Вхід | Реєстрація

Гірше за сарану

Гірше за сарану
У Кременчуці гинуть каштани та «лисіють» клени. Дерева заїдає каштанова міль та гусінь. Екологи вбачають причину в ослабленому імунітеті дерев та відсутності боротьби зі шкідниками.

Каштанам у місті не жити
Листя на міських каштанах почало вкриватися бурими плямами ще в середині липня, після рясних дощів. «Iржаві» каштани сьогодні вже не дивина, ситуація повторюється упродовж останніх кількох років, але щоліта набирає все більших масштабів. Каштани, до речі, не тільки в Кременчуці, а й по всій Україні, нищить міль. Це підтверджено й науковцями, але дієвих засобів боротьби зі шкідником досі не винайдено, є лише експериментальні розробки хімічних препаратів, зазначає Надія Гальченко, кандидат біологічних наук, викладач Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського.
У комунальному підприємстві «Благоустрій Кременчука» про необхідність лікування дерев говорять вже років зо три, але порятунок дорого обійдеться міському бюджетові. За підрахунками спеціалістів, щеплення одного дерева на сезон коштуватиме близько 60 доларів, у місті ж каштанів понад 100 тис.
— Каштани не пристосовані до життя в міських умовах. Вони занадто чутливі до зовнішніх факторів і поглинають усі викиди. Як наслідок, дерево з ослабленим імунітетом найбільше вражають шкідники, - зазначає Надія Гальченко. На її думку, місту краще поступово позбавлятися від каштанів, заміняти їх, наприклад, на непримхливі клени чи липи.

Нашестя гусені
З гусінню, яка з’їдає буквально все на своєму шляху, городяни зіткнулися цього літа вперше. Павутиння замість листя наразі можна спостерігати зокрема на міських кленах. Iнженер охорони та захисту лісу ДП «Кременчуцьке лісове господарство» Олексій Тимошенко припускає, що дерева атакувала гусінь американського білого метелика. Цього літа для її розмноження склалися сприятливі погодні умови.
На сусідній Кіровоградщині така ж біда, але гусені тут значно більше. Американський білий метелик пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Гусінь повністю об’їдає листя на деревах, оповиваючи гілки павутинням. В Європу метелик був завезений з вантажем з Північної Америки у 1940 р. В Україні вперше виявлений у 1952 р. на Закарпатті, поступово він розповсюдився на більшість регіонів України. Шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.
За словами фахівців, зараз боротися із гусінню запізно – запобігти її розмноженню можна було б навесні, видаляючи гнізда.

Автор: Інна ДАНИЛОВА, www.panorama.pl.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Надзвичайне
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації