Жінка зі своїм чоловіком проживала у окремому будинку в одному подвір’ї з батьківською хатою. В ту ніч вона знаходилась вдома одна – чоловік працював за межами Полтави.
– Вранці молодший брат жінки помітив дим з її будинку. Двері були зачинені зсередини, тоді він вибив вікно. Виявилось, що димів телевізор. Від потрапляння повітря через розбиту шибку сталося ще й невелике займання. На ліжку брат не знайшов сестру. Подумав, що, можливо, вона вийшла. Родина самотужки швидко потушила пожежу. А потім, коли дим розвіявся, на підлозі знайшли господарку. Вона була вже мертва. Отруїлась чадним димом, – розповів Віталій Шкаревський, начальник центру пропаганди УМНС України у Полтавській області.
Чому сталося займання телевізора, поки що невідомо. Але такі випадки у світі трапляються часто. У 2010 році через займання телевізора згорів будинок пристарілих у Бельгії – загинули двоє людей, семеро госпіталзовані. У 2009 році по цій самій причині загинув чоловік у Росії.
Найбільш поширена причина займання телевізора – перепад напруги в мережі, говорять майстри та електрики. Як повідомили з неофіційних джерел, в селищі Климівка такі перепади трапляються часто.
Також причинами займання телевізора можуть бути:
— некваліфікований ремонт;
— використання нестандартних запобіжників;
— робота телевізора протягом тривалого часу без нагляду;
— потрапляння різних предметів в отвори задньої стінки (як правило, під час дитячих ігор);
— користування несправним телевізором (сильне гудіння, запах гарі і т. п.);
— установка телевізора біля батареї опалення або в меблевій стінці, тобто порушення природної вентиляції;
— живлення телевізора без стабілізатора від мережі з «плаваючою» щодо номіналу напругою.