"Комісія обстежила обидва береги Кагамлика (територію близько 2 км) і виявила величезну кількість порушень. Як з'ясувалося, у мешканців тутешнього приватного сектору немає угод із КАТП-1628 на вивезення рідких відходів, і вони скидають їх прямо у русло річки", - розповів віце-мер і голова комісії, що розслідувала випадок замору риби, Віктор Калашник.
Однак, за словами членів комісії, ці власноруч створені "каналізаційні стоки" існують роками і не могли за одну мить спричинити таку масштабну екологічну катастрофу. Вірогідніше за все, авторами величезного скиду органіки стали приватні асенізатори, які практикують скидання не лише у каналізаційні стоки, а й прямісінько в річку або у ливневу каналізацію неподалік.
Відтепер влада, в особі мера Олега Бабаєва та його заступників, оголосила відкриту війну з приватними асенізаторами, які працюють без договорів із "Кременчукводоканалом" та скидають рідкі відходи, де їм заманеться. З цією метою чиновники підключили МРЕВ, яке надало всю інформацію про зареєстровані у місті асенізаційні машини. За словами Віктора Калашника, такої техніки у місті налічується 40 одиниць, із них 18 перебувають у приватній власності, і лише 4 із них мають договори на вивіз рідких відходів із "Водоканалом".
Ще одне беззаконня, яке планують ліквідувати посадовці, - це несанкціоновані скиди каналізаційних вод із самовільно встановлених труб у приватному секторі. Для цього буде застосований метод тампонування. Чим саме будуть "затикати" труби недбайливих мешканців, поки що невідомо, однак механізм найближчим часом буде відпрацьований співробітниками управління з надзвичайних ситуацій.
Ще одними потенційними винуватцями трагедії (так, саме трагедії, адже загинуло понад 4,5 тисячі голів риби!) можуть бути автомобілісти, які миють автівки неподалік ливневих каналізацій, що виводять стічні води із домішками паливно-мастильних матеріалів прямо у річку. Тож разом із мешканцями приватного сектору та асенізаторами не перевірку слід чекати і власникам автомийок.
На завершення мер Олег Бабаєв наголосив, що боротися з людьми, які нівечать природу, можна лише "методом дрючка". Тож винуватцям чекати потурання від влади не слід. Натомість краще добровільно зізнатися у скоєному, затампонувати труби, укласти угоду із КАТП-1628 на вивіз рідких відходів, інакше - штраф до 1700 гривень, або ж взагалі - кримінальна відповідальність.