За коментарями з цього приводу до ВЗГ УМВС Полтавщини звернулися журналісти сайту «Полтавщина», а потім і телеканалу «Перший національний» та «1+1».
Перевіривши базу даних, щодо звернень громадян до міліцейських підрозділів Полтави, правоохоронці з’ясували, що жодної інформації ні з боку обох учасників події, ні з боку інших громадян з цього приводу не надходило.
Однак, отримавши інформацію про ДТП із Інтернету, керівництво УМВС Полтавської області дало доручення керівництву УДАІ терміново провести звірку з лікувальними закладами Полтави з метою встановлення факту звернення неповнолітнього за медичною допомогою після дорожньо-транспортної пригоди.
Провівши 24 жовтня звірку, працівники ДАІ встановили, що дійсно 21-го жовтня до дитячої міської клінічної лікарні Полтави за медичною допомогою звернувся 10-річний хлопчик у супроводі 30-річної мами. При спілкуванні з дитиною правоохоронці з’ясували, що хлопчик отримав тілесні ушкодження внаслідок наїзду на нього автомобіля. Подію одразу зареєстрували у Октябрському райвідділі міліції.
Правоохоронці поспілкувалися і з мамою потерпілого. Міліціонерам жінка повідомила, що тілесні ушкодження її син отримав 21-го жовтня близько 16-ї години 30 хвилин внаслідок наїзду на нього автомобілем «Тойота-Ленд-Крузер» на пішохідному переході по вулиці Грушевського у місті Полтава. Міліціонери перевірили отриману інформацію та одразу встановили водія позашляховика.
Ним виявився 28-річний полтавець, який працює водієм у одній з банківських установ і в даний час проживає у Києві. За викликом правоохоронців водій «Джипа» одразу з’явився у міліцію та дав власні пояснення з приводу ДТП.
При розмові з правоохоронцями чоловік повністю визнав свою вину та згоден із порушеннями правил дорожнього руху, які йому інкримінують працівники ДАІ.
Наразі за фактом автоаварії ДАІ міста Полтави проводить дослідчу перевірку. Матері потерпілого хлопчика видано направлення на проведення судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості травмування її дитини.
Якщо експертиза засвідчить легкий ступінь тілесних ушкоджень, то в порушенні кримінальної справи по даному факту буде відмовлено, оскільки дана стаття в українському законодавстві декриміналізована. Натомість водія буде притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил проїзду пішохідного переходу.
Якщо ж судово-медична експертиза вкаже на середні чи тяжкі тілесні ушкодження у хлопчика, матеріали по даному факту будуть передані слідчому для порушення кримінальної справи та проведення досудового слідства у відповідності до Кримінально-процесуального кодексу України.
Та попри це, на водія правоохоронці вже склали один адміністративний протокол за залишення місця ДТП (стаття 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За це чоловікові загрожує штраф від 255 до 306 гривень, або громадські роботи на строк від 30-ти до 40-ка годин, або адміністративний арешт на строк від 10-ти до 15-ти діб. Яку саме адміністративну відповідальність нестиме водій за це правопорушення невдовзі вирішить суд, в який буде направлений адміністративний протокол.
Шановні учасники дорожнього руху! Якщо ви стали учасником ДТП і отримали, на ваш погляд, навіть незначні тілесні ушкодження, не намагайтеся вирішити питання самостійно за певні грошові гарантії.
У таких ситуаціях вам необхідно одразу викликати карету швидкої медичної допомоги та обов’язково повідомити про подію в міліцію, зателефонувавши за номером 102.
Лише такі дії убезпечать вас в подальшому від неприємностей під час виникнення спірних питань між учасниками дорожньо-транспортної пригоди. Бережіть себе!