Вхід | Реєстрація

Слово може зцілити, а може… вбити

Слово може зцілити, а може… вбити
Багато з нас пам`ятають цей момент. Вас образили, образили і просто забули, і тут же ваш мозок пронизує думка: «За що?!» А потім ця думка болем віддається вже у всьому тілі. Часто багато хто з нас навіть хворіють після пережитого стресу. Критично оцінюючи цю подію, ми розуміємо, що зовнішніх причин відчувати такий біль немає. Адже слово і думка ефемерні.
З цим науковим постулатом намагалися сперечатися деякі дослідники, але офіційна медицина відразу зараховувала їх до шарлатанів. Але останні дослідження, мабуть, повинні довести скептикам, що «душа болить» — не просто фраза.
Учені з університету штату Мічіган (США) дійшли висновку, що людський мозок не бачить ніякої різниці між болем душевним і фізичним, пише Proceedings of the National Academy of Sciences. Фізичний біль від удару по тілу і «почуття самотності» однаково активізують дві зони мозку — вторинну соматосенсорну і острівкову кору.
У ході дослідження фахівці працювали з 40 людьми різного віку, які переживали розрив з коханими людьми і дуже страждали через це.
Спочатку учасникам пропонувалося дивитися на фото людей, які їх залишили, і згадувати найщасливіші моменти свого спільного проживання. А потім вчені за допомогою спеціальних приладів викликали в учасників больові відчуття. У ході дослідження фахівці контролювали активність мозку людей за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії.
— Ми виявили, що індуковане почуття покинутості активує регіони мозку, які залучені до відчуття фізичного болю, — прокоментував відкриття соціальний психолог Етан Крос.

Слово змінює життя

— Ще багато століть тому люди помітили, що звук і слово можуть працювати як на благо, так і на шкоду людині, — ділиться своїми міркуваннями викладач фізики Пензенського університету Людмила Рожкова. — Чому? Тому що кожен наш внутрішній орган має власну частоту коливань. І якщо вона «правильна», то орган функціонує нормально. А звук, що прийшов ззовні, має вібраційну енергію, яка впливає не тільки на барабанну перетинку, а й на організм будь-якого живого створіння у цілому. І при цьому може змінювати частоту коливань серця, печінки, селезінки, мозку. Як на благо, так і на шкоду.
Людмила Рожкова вважає, що звуки і слова «реагують» з організмом людини наступним чином.
По-перше, слово має вольовий вплив — адже спочатку треба осмислити, що вимовити і як.
По-друге, ця енергія перетворюється нервовою системою в електричні імпульси і частково у вигляді «оформленого згустку» випромінюється назовні.
По-третє, частина енергії у вигляді електричних імпульсів потрапляє на голосові зв`язки, де вона перетворюється в енергію звукових вібрацій.
По-четверте, енергія звукових вібрацій, проходячи по клітинах організму, викликає в них відповідні зміни.
Більш того, за словами керівника Інституту квантової генетики доктора біологічних наук Петра Гаряєва, словесні «струси повітря» впливають на молекулу ДНК, що несе спадковий код людини. Тому злісні, грубі і погані слова руйнують ДНК людини — і вона може захворіти. А добрі слова підтримують у нормі структуру, тим самим подовжуючи людині життя.
Біолог Петро Гаряєв — автор багатьох спірних з точки зору офіційної науки теорій. Він, наприклад, створив апарат, який «перекладав» людські слова в електромагнітні коливання, а потім досліджував, як ці коливання впливають на молекули спадковості — ДНК. За допомогою цієї диво-техніки вчений вирішив перевірити, як відбиваються на живому організмі злі і добрі слова.
— З`ясувалося, деякі слова можуть виявитися страшнішими за міни: вони «вибухають» в генетичному апараті людини, спотворюючи його спадкові програми, викликаючи мутації, врешті-решт призводять до виродження, — розповідав Петро Петрович. — Під час добірної лайки корчаться і рвуться хромосоми.
Так, дослідам піддали насіння рослини арабідопсис. Протягом декількох тижнів регулярно — по три-чотири години на день — магнітофон поблизу від них «начитував» грубі фрази. У результаті більшість насіння загинуло. А ті, що вижили, стали генетичними виродками.
А ось, коли той же самий магнітофон став відтворювати слова добрі, «теплі» — апарат зафіксував, як почала змінюватися структура молекул ДНК. Розірвані спіралі «зросталися», насіння ожило і зійшло. А в контрольній групі воно так і залишилося мертвим.
Здавалося б, від рослин до людей — дистанція величезного розміру. Але дослідження показали: генетичні апарати всіх живих істот — чи то людини, чи скумбрії, чи то соняшника — працюють за досі невідомими універсальними законами.
— Будь-яке вимовлене слово — це не що інше, як хвильова генетична програма, яка змінює ваше життя, — говорить Гаряєв. — Іноді слово може спрацювати як убивця і навіть викликати рак, а іноді здатне лікувати.

Позитивно налаштовані люди живуть довше

«Британські вчені Лондонського університетського коледжу дійшли висновку, що щасливі і позитивно налаштовані люди живуть довше, повідомляє Daily Mail. Протягом п’яти років дослідники спостерігали за життям без малого 4 тис. осіб у віці 52–79 років. Виявилося: у групі тих, хто говорив, що більш-менш задоволений життям, імовірність передчасної смерті була нижчою на 35 %», — пише журналістка Седі Уайтлокс.
На думку вчених, це підтверджує ідею, що позитивна психологія допомагає від хвороб та стресу.
Учасники експерименту чотири рази на день фіксували свій рівень задоволеності життям або занепокоєння. Остаточні висновки були зроблені після того, як дослідники зробили поправку на цілий ряд факторів: вік, стать, депресію, наявність певних хвороб і здоровий чи нездоровий спосіб життя респондентів.
Висновки Ендрю Степто та його колег підтверджують більш ранні висновки вчених про те, що оптимізм корисний для здоров’я, а тривожність, депресія і песимізм підвищують захворюваність і скорочують життя.
Нагадаємо, що подібне дослідження провели і американські вчені. Під час оглядового вивчення понад 160 досліджень про зв’язок позитивного ставлення до життя зі здоров’ям і довголіттям людини з’ясувалося, що щасливі люди живуть краще і довше.

Автор: Роза ТУМАНОВА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
16 листопада 2011, 16:44 | Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації