14 грудня поточного року на базі Кременчуцької виховної колонії керівництвом управління Державної пенітенціарної служби в Полтавській області було організовано тренінг-семінар на тему «Профілактика негативного впливу професійної деформації на психологів та персонал установ виконання покарань». У заході взяли участь заступник начальника територіального управління В’ячеслав Касич, психолог сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління Ірина Штиря, заступники начальників з соціально-виховної та психологічної роботи і психологи установ виконання покарань Полтавської області, персонал сектору по роботі з особовим складом, фахівці Кременчуцького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Метою зустрічі стало широке обговорення проблеми професійної деформації пенітенціарного персоналу та шляхів її профілактики.
Відкрив семінар В’ячеслав Касич зазначивши, що проблема впливу професії та службової діяльності на особистість постійно привертає до себе увагу, але як і раніше залишається актуальною. Професійна деформація працівників - це негативне соціальне явище, постає у вигляді найрізноманітніших особистісних поведінкових проявів, що надають деструктивний вплив на процес і результат службової діяльності. Кожній людині абсолютно необхідно і цілком реально побудувати свою індивідуальну програму професійного розвитку і самозбереження, прагнучи постійно наближатися до вирішення поставлених завдань в різній мірі залежно від зрілості своєї особистості.
Кваліфіковані тренера міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - начальник відділу консультаційної роботи Леся Парахнич та провідний спеціаліст Наталя Тупало надали можливість працівникам установ виконання покарань поглибити знання щодо профілактики професійної деформації та шляхів її подолання під час проведення теоретичної та практичної частини тренінгу. Учасники зустрічі набули досвіду дієвих засобів профілактики емоційного вигорання та використання їх у повсякденній службовій діяльності.
Начальником Кременчуцької виховної колонії Юрієм Величком та його заступником Валерієм Легейком було наголошено, що питання професійної деформації співробітників установ виконання покарань заслуговує на спеціальне вивчення та організацію комплексної роботи, спрямованої на виявлення і вчасне попередження негативного впливу професійної діяльності на особистість співробітника.
Проведений захід сприяв виробленню засобів конструктивного подолання можливих професійних труднощів з метою профілактики професійних деструкцій, деформацій, емоційного вигорання, збереження професійного здоров’я співробітників.