Вхід | Реєстрація

«До міської ялинки всі йшли, як на Паску: з їжею та горілкою»

«До міської ялинки всі йшли, як на Паску: з їжею та горілкою»

Минулого понеділка відбулось розширене засідання колегії райдержадміністрації, на якій говорили про профілактику правопорушень в районі та розвиток первинної медико-санітарної допомоги.
Перше питання, яке розглядалось, було про підсумки реалізації програми профілактики правопорушень. На це питання доповідав Валерій Сєргєєв, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА.?Він повідомив, що минулого року було зареєстровано 423 злочини, і це на 0,7 відсотка більше, ніж у 2010 році. Із них тяжких та особливо тяжких — 136, що майже на 12 відсотків більше, у порівнянні з 2010 роком.
— Протягом звітного періоду зменшилася кількість крадіжок із квартир, — каже Валерій Валентинович. — А кількість нанесених тяжких тілесних ушкоджень зменшилася із 8 у минулому році, до 6 у поточному. Також виявлено 25 випадків наркозлочинів. І це майже на 41 відсоток менше, ніж минулого року.
Зі слів Валерія Сергеєва, на виконання районної комплексної Програми профілактики правопорушень на 2011–2015 роки з районного бюджету виділено 65 тисяч гривень.
— А куди витрачені ці гроші? — питає Анатолій Таранушич.
Проте чіткої відповіді Валерій Сергеєв не зміг дати.
— Якщо ви в чомусь не впевнені, або не знаєте, то ви цього не кажіть. Рішення прийняте, а гроші ще не виділені.
Наступним на це питання доповідав начальник Кобеляцького РВ УМВС Микола Подобрий.
Він повідомив, що рівень злочинності за 2011 рік залишився практично на рівні 2010 року.
— Основну масу злочинів дають крадіжки, — каже Микола Миколайович. — Ну, це не тільки в нашому районі. Така тенденція спостерігається по всій Україні.
Також начальник райвідділу міліції назвав проблеми, які потребують спільного вирішення. За його словами, минулого року збільшилася кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.
— Ми аналізували, чому саме така ситуація складається, — каже Микола Миколайович. — Неповнолітні, котрі вчиняли злочини, в основному, з сільської місцевості. Серед них немає жителів районного центру, Біликів та інших крупних населених пунктів. У основному, діти, котрі вчиняли злочини, закінчили дев’ять класів і більше ніде не навчаються та не працюють. Відповідно, вони випадають з поля зору. Ми приймали рішення звернутися до сільських голів, щоб вони приділили свою увагу дітям саме цього віку. На сьогодні у нас на обліку перебуває вісім неповнолітніх за вчинення злочинів. З ними постійно проводиться відповідна робота. Проведена також профілактична робота. А саме, спільні рейди з залученням засобів масової інформації та представників адміністрації. Ми перевіряємо місця відпочинку та дозвілля молоді, відпрацьовуємо торговельні заклади, котрі займаються реалізацією алкогольних та тютюнових виробів.
Юрій Тагадюк зауважив, що останнім часом різко збільшилась кількість неповнолітніх, котрі вживають алкогольні напої, і поцікавився, чи проводиться якась робота по вирішенню цієї проблеми. Також запитав, чи встановлені в райвідділі камери відеоспостереження?
— Так, камери встановлені, — каже Микола Подобрий. — Зокрема, в ізоляторі тимчасового тримання, в коридорі чергової частини, біля кабінету дільничних інспекторів і на прилеглій території. А щодо проблеми пияцтва серед неповнолітніх — то це глобальна проблема. Тут виникає питання до самих батьків, як вони виховують дітей. Багато з них навіть не цікавляться, де їхні діти ввечері проводять свій час, в якому стані перебувають та чим займаються. Не менш важливим у вирішенні даної проблеми є залучення громадськості.
— Всі біди в державі від безвідповідальності. Як можна не цікавитись, де перебуває твоя дитина? Що може бути важливіше, ніж сім’я? — каже Анатолій Таранушич.
На завершення своєї доповіді Микола Подобрий навів приклад ситуації, яка склалася під час святкування нового року.
— Раніше до міської ялинки люди приходили святкувати: танцювали, співали, водили хороводи. Може, хто з баяном приходив. Хтось, чисто символічно, приносив пляшку шампанського. Цього ж року ситуація була зовсім інша. Близько першої години ночі до міської ялинки всі йшли, як на Паску, з величезними корзинами, заставленими горілкою та їжею. Весь парк біля ялинки був заставлений кошиками. І всі тупо пили горілку. І про яку свідомість можна говорити, коли діти, віком 3–4 років стоять і спостерігають за тим, як дорослі пиячать? Дорослим було байдуже, що відбувається біля тієї ялинки, вони прийшли просто випити горілки.
Ці слова викликали пожвавлення серед присутніх. Хтось — сміявся, дехто — обурювався та коментував цю ситуацію.
Наступним до слова запросили Івана Супруненка, головного лікаря Кобеляцької ЦРЛ.?Він доповідав про стан та підсумки виконання Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на період до 2011 року в Кобеляцькому районі.
— У Кобеляцькому районі проведена велика робота, — каже Іван Іванович. — З першого серпня 2011 року реорганізовано Дашківську та Іванівську дільничні лікарні в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, з оптимізацією у шість ліжок. У зв’язку з постійним зменшенням населення, Чорбівську лікарську амбулаторію реорганізовано в фельдшерсько-акушерський пункт. Також проведена оптимізація ліжок в Світлогірській дільничній лікарні. З першого січня 2012 року змінено статус Світлогірської районної лікарні та Білицької міської лікарні в дільничні.
Зі слів головного лікаря, одним із завдань реформи медичної галузі району є підвищення доступності та якості медичної допомоги та задоволення більшості потреб населення у медичних послугах.
— Первинної медичної допомоги потребують близько 70 відсотків пацієнтів і саме таку медичну допомогу може надати Центр ПМСД, який буде створений з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, — продовжує головний лікар. — Створення Центру дасть можливість вирішення питання чіткого розподілу медичної допомоги за рівнями розвитку сімейної медицини в районі у подальшому.
На думку Івана Супруненка, розподіл на рівні надання медичної допомоги з організацією Центру ПМСД є основою для втілення в життя головного принципу охорони здоров’я — профілактики захворювань.
Наприкінці колегії, уже традиційно, заслухали питання про ціни на молоко в районі.
Начальник управління ветеринарної медицини Сергій Куземко повідомив, що нижчої ціни на молоко, ніж дві гривні в районі немає. У основному, 2 гривні 50 копійок плюс жирність.
— Неправда! — вигукнув Володимир Кушнаренко.
— Все залежить від якості молока, — відповідає Сергій Куземко. — Чим більша жирність, тим вища ціна.
Провідний спеціаліст відділу якості сільськогосподарської продукції Володимир Кушнаренко повідомив, що за його даними, на території району є й така ціна, як 1 гривня 90 копійок.
— Хоча, є й три гривні, — каже Володимир Васильович.
— Головне, щоб по жирності ми тримали ціну 2 гривні 50 копійок, — зауважив голова РДА.


Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
28 березня 2012, 12:37 | Кобеляки | Суспільство


1. Майстер / 28 березня 2012, 23:01
Ну, ляпсус - це гучно. Механічна помилка, скоріше. Вже поправили.
2. Дарія / 28 березня 2012, 23:20
Мілашо, а де ви бачили слово "сесія"?
2. Майстер пише:
«Механічна помилка, скоріше.»

Ні, Майстре, помилки ніякої не було.
3. мілаша / 28 березня 2012, 23:44
Дякую. Володимире. за Вашу оперативну правку і грамотні матеріали. а Ви.Даріе.не сумнівайтесь. бо було написано-наприкінці сесіі.
4. Микола Гузченко / 29 березня 2012, 10:04
3. Дарія пише:
«Мілашо, а де ви бачили слово "сесія"? »

А це шо, нова фішка така? Швиденько рихтувати статтю і потім вдавати, ніби ніякої помилки не було? Вже була схожа ситуація. Ось:
Посилання на exo.in.ua
Ніби була помилка, а ніби й не було.

Якщо статті дійсно правляться заднім числом, а потім журналіст нагло бреше і робить з читачів ідіотів - то це вже зовсім...
5. Admin / 29 березня 2012, 10:37
Помилка в статті була допущення з вини коректора, а не автора. Правку помилки на сайті вніс Майстер.
6. Микола Гузченко / 29 березня 2012, 10:50
6. Admin пише:
«Помилка в статті була допущення з вини коректора, а не автора. Правку помилки на сайті вніс Майстер. »

... а потім автор нагло бреше, ніби ніякої помилки й не було. Не думав, що в такій продвинутій конторі хтось може так низько пасти...
6. Admin пише:
«Помилка в статті була допущення з вини коректора, а не автора.»

А я взагалі проти того, щоб ми тут шукали винних. Обговорювати треба продукт (статтю), а не того, хто допустив помилку. А винних нехай менеджери шукають і ставлять на путь істинний.
7. Дарія / 29 березня 2012, 14:19
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
12. Микола Гузченко пише:
«І якби автор казав "спасибі", як це робить, до речі, Паршевлюк, - це було б достойною, правильною реакцією. »

Про помилку в тексті я й справді не знала. І допущена вона була не з моєї вини.
12. Микола Гузченко пише:
«А коли автор посилає всіх нахуй»

Це тобі так хочеться думати, я цього не казала.
8. Майстер / 29 березня 2012, 14:50
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
12. Микола Гузченко пише:
« А коли автор посилає всіх нахуй»

Колько, ну це ти, чесно кажучи, перегнув:) У тебе Дашка, як той Чебурашка в гурту "На відміну від":
"Він всіх калічить, всіх насілує, всіх нафіг мочить!"Посилання на vk.com
9. Микола Гузченко / 29 березня 2012, 23:39
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
18. Сергій пише:
«Коля - ти упереджений ПОЦ!!!»

Гуд, тільки тире треба було ставити після "ти", а після "Коля" - кому.
Ага, і ось:
Посилання на dic.academic.ru
Почитай, розуму наберись.

Реакція авторки в тій переписці зводилась до наступного: "ви тут хоч трісніть, а я все пишу правильно". Тобто коментатори разом зі своїми зауваженнями були послані нахуй (не буквально, а по суті).
А з приводу упередженості - пропоную глянути в дзеркало. Не на авторку дивись, а на матеріал - воно може трохи в очах розвидниться. )))
10. Сергій / 30 березня 2012, 15:46
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
19. Микола Гузченко пише:
«Гуд, тільки тире треба було ставити після "ти", а після "Коля" - кому. »

Не вчи вченого. Де б не стояло тире чи кома, а суть одна і та ж.
19. Микола Гузченко пише:
«Ага, і ось:
Посилання на dic.academic.ru
Почитай, розуму наберись. »

Бачу, якраз ти такого "розуму" й набрався, бо постійно й нестримно пошлиш.
19. Микола Гузченко пише:
«Реакція авторки в тій переписці зводилась до наступного: "ви тут хоч трісніть, а я все пишу правильно". Тобто коментатори разом зі своїми зауваженнями були послані нахуй (не буквально, а по суті). »

Це тільки твоя й цілком упереджена думка. Інші коментатори (ти ж сам бачиш) не поділяють твою позицію.
11. светка / 30 березня 2012, 22:35
Ну ви хлопчики й матюкаєтесь!!!!!
12. Микола Гузченко / 31 березня 2012, 00:31
20. Сергій пише:
«Не вчи вченого.»

Ну от... Нєт шоб подякувати за безкоштовний лікнеп... Вчені, Серьога, так не пишуть.
20. Сергій пише:
«Це тільки твоя й цілком упереджена думка.»

Авжеж.
20. Сергій пише:
«Інші коментатори (ти ж сам бачиш) не поділяють твою позицію.»

Та вже якось переживу.

Ага, іще одне. Якщо не йметься поплюватись в мою сторону - шагом марш до мене в блог або в приватні повідомлення. Нічого засирати людям теми.
13. водій / 31 березня 2012, 09:34
По темі.

А вам не кажеця що люба помилка тексту, це в любому випадку помилка корректора/редактора. Задача журналіста, як на мене, дати статтю, суть, історію, сформулювати склад всього цього, і послідовність його викладення, приємну і зрозумілу для чтива. А уже привести усі ці труди в грамотне текстове написання, і є завданням корректора/редактора. Інакше скажіть мені, якщо журналіст і статтю буде робити, і помилки тексту буде сам виправляти, на кий х. тоді редактори коректори? Із такої позиції виходить висновок, котрий я і пропоную розділити - журналіст лажається якщо стаття про х.з. що. Тіпа не було більше про що написати, наляпали мать його так про що, і т.п.. Випадки текстових помилок, це виключно облажання редактора/коректора.

Тим хто "ЗА" пропоную підняти руку, можна обидві ))
14. мілаша / 31 березня 2012, 12:12
Автор ставить свій підпис під матеріалом і несе відповідальність за зміст. точність фактів. подій. грамотність. Коректор читае і править набраний текст.Тож не треба шукати винних. як у тому прислів*і-невістку. а визнати свою вину. Тим більше. помилки мають масовий характер. Пане Гузченко. і далі звертайте увагу і на матеріали. і на іх грамотність. Успіхів.
15. Олексій / 31 березня 2012, 12:33
Колись в ЕХО на кожній сторінці писали "Знайшовши в нашій газеті очепатку, не поспішайте обурюватись: для когось її пошук - єдина радість. А позбавляти громадян задоволення не гуманно"
16. Олексій / 31 березня 2012, 12:44
До речі: в ЕХО від 10.12.2005р. (№124) 32 сторінки 11 з них містять статті.
А от в свіжому номері 23.03.2012 (№451) з 45 сторінок й вже аж 12 з них містять статті.

Прогрес однако))))
17. Сергій / 31 березня 2012, 13:40
22. Микола Гузченко пише:
«Ну от... Нєт шоб подякувати за безкоштовний лікнеп... Вчені, Серьога, так не пишуть. »

Дякую. Але лікбез для тебе потрібніший... з огляду на рівень твоєї культури і освіти.
22. Микола Гузченко пише:
«Нічого засирати людям теми. »

Отож, зроби висновок.
18. паразітка / 31 березня 2012, 19:14
Коментар видалено за порушення п. 2.3 Правил користування сайтом
19. Микола Гузченко / 1 квітня 2012, 13:01
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
32. Сергій пише:
« лікбез для тебе потрібніший... з огляду на рівень твоєї культури і освіти.»

Так-так-так... Рівень культури - це, напевно, натяк на матюки. Ну да, хуй - це ж жлобство, а от ПОЦ прописними буквами - це вишуканий лексикон інтелігентів. А от з освітою неясно. Це так, ляпнув.
Підкажи, будь ласка, як з огляду на матюки і освіту можна визначити, що людині потрібен лікнеп?
Лікнеп потрібен неграмотним людям з огляду на їх неграмотність.
От ти, скажімо, був ні сном ні духом про пунктуацію при звертаннях та іменних присудках, а я тобі підказав, що і де ставити. Тепер твоя неписьменність в цьому питанні ліквідована. Це і є лікнеп, а не ти мені париш про якусь культуру і якусь освіту.

Змінено 01.04.2012, 13:02
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації