Благодійна асоціація «Світло надії» спільно з управлінням Державної пенітенціарної служби України в Полтавський області почали реалізовувати проект «Профілактика інфікування ВІЛ в пенітенціарних установах». Розпочати вирішили з Кременчуцької виправної колонії (№69), адміністрація якої з готовністю пішла на зустріч. На початку роботи проекту було проведено інформаційний тренінг для персоналу даної виправної колонії із профілактики ВІЛ/СНІД, гепатитів та основ безпечної поведінки. Після цього організатори розпочали профілактичну роботу вже серед самих засуджених. Кожного тижня представники БА «Світло надії» приїжджають до колонії проводити інформаційні заняття та готувати волонтерів, які потім в свою чергу передають отриману інформацію іншим.
— Вважаємо даний метод навчання більш ефективним ніж проведення освітніх лекцій для волонтерів – розповідає Дмитро Чикуров, соціальний працівник БА «Світло надії» - Як показує наш досвід, під час проведення цих занять серед учасників створюється дружня атмосфера, яка позитивно впливає на вивчення матеріалу. Коли матеріал закріпився у свідомості учасника – він переказує отриману інформацію своїм товаришам, ті в свою чергу своїм і так по черзі. Саме тому така схема має назву «Втручання на груповому рівні».
Головне завдання програми: формування моделі поведінки серед засуджених, яка дозволить зберегти здоров’я та водночас виступити агентами зміни поведінки соціальних норм у своєму оточенні. Робота із засудженими проводиться на трьох рівнях: індивідуальному, груповому (спрямованому безпосередньо на учасників групи) та груповому (спрямованому на оточення учасників групи). Також проектом передбачено розповсюдження зубних щіток, станків для гоління, та інших засобів гігієни.
Після закінчення циклу занять (який складається з 10 щотижневих занять) всі учасники здали екзамен та отримали сертифікати. А кращий з них після умовно-дострокового звільнення пройшов стажування в БА «Світло надії» і тепер має можливість там працювати.
Загалом в рамках проекту заплановано охопити 700 засуджених, це майже половина з тих, хто відбуває покарання у Кременчуцькій ВК (№69).