До редакції звернувся кобеляцький пасічник із проханням нагадати про небезпеку, яка чатує на бджіл.
У минулому році ми писали про біду, яка трапилася із бджолами, котрих утримує кобеляцький пасічник В’ячеслав Пастухов. Тоді комахи протягом одного-двох днів почали масово гинути. Він пов’язав це із обробітком посівів ріпака отрутохімікатами. Фермери масово обприскували цю культуру, захищаючи її від шкідників. А разом із ріпаковим квіткоїдом та іншими шкідливими комахами гинули й бджоли. Пасічник тоді дуже побивався, що між аграріями, владою і його колегами по бджільництву немає взаємодії. Пастухов говорить:
— Ну невже не можна попередити: «Я буду бризкати, не випускайте бджіл. Хоча б півдня»?!
Працівники різних державних контролюючих органів у своїх коментарях погоджувались із існуванням подібної проблеми. Але наголошували, що у її виникненні є частина провини й пасічників. Справа в тому, що бджолярі часто-густо нікого не повідомляють про місце знаходження вуликів. І фермери обробляють посіви, не підозрюючи про шкоду, якої можуть завдати корисним комахам.
Тоді ми домовились із Пастуховим про те, що через газету повідомимо пасічників про початок цвітіння ріпаку. Як кажуть: «Ознайомлений — значить озброєний».
Так от, озимий ріпак уже зацвів. Щоправда, посіви його мізерні через те, що культура ще не зійшла через осінню посуху».
Ярий зацвіте через два тижні. Його посіви в цьому році теж незначні. Так що, дасть Бог, бджоли виживуть.