Минулої п’ятниці у райдержадміністрації відбулось засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування. На ньому говорили про виплати Ощадбанку та цифрове телебачення.
На порядок денний було винесено всього два питання. Першим розглядали забезпечення населення Кобеляцького району засобами приймання сигналів цифрового телебачення — тюнерами. З цього питання доповідала начальник управління праці та соціального захисту населення Зоя Петренко. Вона повідомила, що для безкоштовного одержання телетюнера громадяни визначених урядовим рішенням категорій повинні до 1 липня 2012 року звернутися до управління праці та соціального захисту населення з заявою. Зразки заяв та вся необхідна інформація з питань одержання, підключення та користування тюнерами оприлюднені на стендах в органах соціального захисту та на офіційному сайті Держкомтелерадіо.
— Доставка тюнерів буде здійснюватись поштою в міру надходження заяв громадян до органів соціального захисту та формування списків місцевими державними адміністраціями, — зауважила Зоя Іванівна.
Зоя Петренко відзначила, що деякі сільські ради погано спрацювали по збору заяв від своїх жителів. А якщо заяви до 1 липня зібрані не будуть, то потім проблемно буде отримати телетюнер.
— За даними моніторингу головного управління, наш район далеко не перший по кількості поданих заяв. Є такі райони, які на 50-60 відсотків заяви зібрали. На сьогоднішній день «нулів» по сільських радах бути не повинно. Буває, що люди самі приїжджають із села і привозять заяви. Та це неправильно. Чому вони повинні витрачати гроші на дорогу, коли заяви мають збирати в сільській раді?
У Зої Петренко поцікавились, що робити тим сільським радам, на території яких немає цифрового покриття. Вона відповіла, що це технічні можливості. І коли немає покриття, тюнерами люди забезпечені не будуть.
Анатолій Таранушич висловив припущення, що це тимчасово, адже вся Україна до 2015 року повністю перейде на цифрове мовлення.
— Чекаємо! — констатував голова РДА.
Зрештою, Юрій Тагадюк дав тиждень сільським головам на стовідсотковий збір заяв і передачу їх до відділу соціального захисту.
Далі приступили до розгляду питання про підготовчу роботу для проведення компенсаційних виплат вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР. На нього доповідала керуюча Комсомольським відділенням Ощадбанку Віолетта Чебикіна.
Юрій Тагадюк спершу висловив своє незадоволення тим, що, їдучи на роботу, кожного ранку він бачить черги біля Ощадбанку. І зауважив, що такої ситуації бути не повинно. На його думку, це може бути пов’язано з недостатньою поінформованістю громадян.
Віолетта Чебикіна повідомила, що коли людина приходить у призначений час, вона обслуговується без черги.
— Коли я говорю з людьми, то повідомляю, що є безкоштовні гарячі лінії та офіційний сайт Ощадбанку, і цікавлюсь, чому вони заздалегідь не зареєструвались і не прийшли в призначений час? Дехто не вірить, мовляв у 2008 році все також добре починалось. Хтось повідомляє, що не додзвонюється. Я не думаю, що це пов’язано з неповною поінформованістю людей. Та загалом, потрібно ще раз донести громадянам, що актуалізація проводиться. Потрібно пояснити, як її пройти і куди зателефонувати, аби зареєструватись.
Компенсаційні виплати розпочнуться з 1 червня та будуть проводитись до кінця року.
— Виплати будуть проводитись тільки шляхом нарахування відповідної суми на національну картку, — каже Віолетта Олександрівна. — На сьогодні для обслуговування компенсаційних виплат у Кобеляцькому районі філією Полтавського обласного управління Ощадбанку залучено сім установ банку, які приймають документи на актуалізацію. Загальна кількість людей по Кобеляках та району, які підлягають актуалізації, складає 12 тисяч 767осіб. І це досить багато у порівнянні з іншими районами.
Керуюча Комсомольським відділенням повідомила, що додатково закуплено та буде найближчим часом встановлено два термінали у Кобеляках та Бутенках для послідуючих виплат коштів з національної картки. Також зі слів Віолетти Чебикіної, було здійснено виїзд до людей, котрі не в змозі дійти до відділення. З ними успішно проведено актуалізацію.
— Для власників національних карток буде запропоновано спеціальний депозит «Соціальний» з підвищеною відсотковою ставкою, — каже Віолетта Олександрівна, — повідомте людям про це, щоб вони не поспішали знімати гроші з карток.
На завершення засідання Юрій Біденко поінформував про можливу загрозу для городини від лучного та американського білого метеликів, яка була минулого року.
— Сьогодні вже прийшов час боротися з ним, — каже він. — Раніше, я вже пропонував людям біологічний метод боротьби — трихограму. Вона є в наявності в достатній кількості. Її вартість 26 гривень на гектар. Думаю, це небагато. Звертайтеся.
Хто має право безкоштовно отримати тюнер?
Кабінет Міністрів визначив категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати телетюнери.
А саме:
— усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп);
— інваліди війни третьої групи;
— особи, які виховують дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
— особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
— особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.
Важливо: «діти війни», як пільгова категорія населення, не мають право на безкоштовне отримання телетюнерів.
Для безкоштовного одержання приймачів цифрового телебачення, громадяни, що відносяться до вищевказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до Управління праці та соціального захисту населення і написати відповідну заяву.
Усім інвалідам І та ІІ груп, у тому числі інвалідам війни цих груп, потрібно надати довідку МСЕК. Інвалідам війни ІІІ групи довідку МСЕК плюс пільгове посвідчення. Особам, які виховують дитину-інваліда, — копію свідоцтва про народження і медичний висновок на дитину-інваліда. Малозабезпеченим сім’ям та особам, що отримують субсидію для відшкодування житлово-комунальних послуг, — лише заяву.