Про це редакцію повідомив депутат Полтавської обласної ради Анатолій Шкарбан.
Читачі «ЕХО» певно помітили, що тема розчищення річки Кобелячок у межах райцентру постійно висвітлюється на сторінках тижневика. Починаючи з 2008 року, коли був виділений перший фінансовий транш на проведення робіт, і закінчуючи кількома сходками кобелячан на березі річки — про все це можна було прочитати і обговорити. Особливо загострились пристрасті навколо розчищення річки у 2012 році, адже в літній період у кількох місцях Кобелячок фактично висох. Чимало людей пов’язують це із невдалим, на їх думку, проектом розчищення. Хоча заради справедливості потрібно нагадати, що на Полтавщині різко обміліли, а то й висохли десятки інших водойм. Навіть таких, де гідромеліоративні роботи не проводились взагалі.
Аж ось ми отримали інформацію про те, що обласна влада має намір виділити кошти на продовження робіт з розчищення Кобелячка. Депутат облради Анатолій Шкарбан, який про це повідомив, висловив власну точку зору щодо перипетій навколо Кобелячка. Анатолій Миколайович пояснив: «Останнім часом я слідкував за розвитком ситуації лише через повідомлення у ЗМІ. Але сам нічого не коментував. Поясню, чому так відбувалося. По-перше, тому, що звик, коментуючи щось, надто ж — критикуючи, вносити свої пропозиції, якось впливати на розвиток подій. А у даному випадку не міг цього зробити. У силу різних причин вибити чи випросити гроші на Кобелячок було справою неможливою. Зараз же з’явилась можливість виділити з обласного бюджету майже триста тисяч гривень на продовження робіт. Доклав до цього зусиль і я. Тому маю моральне право щось коментувати.
По-друге, у ситуації з початком робіт з розчищення річки мені навіть довелось виправдовуватись перед правоохоронцями. Ми ж пам’ятаємо, як все добре починалось. Гроші виділили і на проект, і на самі роботи, тендер провели, підрядника визначили. А потім цей підрядник «спрацював» так, що все закінчилось кримінальною справою. А хто цей проект лобіював у обласній раді? Правильно — Шкарбан. Хоча, підкреслю — я зробив свою справу як депутат. А далі хід робіт мала контролювати виконавча влада — міськрада і райдержадміністрація».
Анатолій Шкарбан навів приклад того, як освоювались бюджетні кошти під час розчищення річок у Котельві. В одному випадку влада самоусунулась від контролю над проведенням робіт — і річка заросла бур’янами і висохла. В іншому — міський голова та голова РДА ледве не слід у слід за підрядником ходили. І ця водойма після розчищення отримала друге дихання.
От і у Кобеляках, на думку Анатолія Шкарбана, виконавча влада, дізнавшись про виділення коштів, повинна максимально контролювати їх використання. А для виконання робіт краще найняти місцевих підприємців. Тим більше, що вони у Кобеляках є.
P.S. У середу Анатолій Шкарбан повідомив, що Полтавська обласна рада виділила кошти на продовження робіт по розчищенню річки Кобелячок.