З метою вивчення історії, мови і культури українського народу, а також поглиблення знань юнаків про рослинний і тваринний світ, виховання любові і дбайливого ставлення до природи на базі загальноосвітнього навчального закладу № 32 Кременчуцької виховної колонії відкрито етнографічний та природознавчий куточки.
- Щоб по-справжньому пізнати свій народ, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Формувати у співробітників та вихованців національну свідомість, любов до рідної землі і свого народу, забезпечувати духовну єдність поколінь, - зазначив начальник установи Юрій Величко.
- Етнографічний куточок став осередком освіти і виховання, - підтримують начальника колонії директор школи Анатолій Головко, заступники директора школи Наталія Іваненко і Любов Солошенко та вчитель математики Тетяна Пустовіт. Саме вони провели велику позакласну роботу та разом з учнями школи із зібраних матеріалів та експонатів створили етнографічну та природознавчу красу.
В українській світлиці переплелися минуле і сьогодення, українські традиції і дитяча творчість, духовність і гостинність рідного краю. Ікони, вишиті руками вихованців. Знайшлося місце для жердки з одягом жителів центральної України і сучасної виставки народознавчих підліткових робіт. За зразками старовинного посуду хлопці під час гуртка виготовили сучасний дерев’яний. Зібрані і роботи, виконані в техніці модульного орігамі, вишивки бісером та хрестиком, паперової пластики, квілінгу, ізонитки.
- Дякуючи вдалим ідеям начальника територіального управління в Полтавській області Миколи Ісаєва співробітники і юнаки тепер мають змогу поринути і в казковий світ природньої краси. Якість проведення навчальних і практичних занять з предметів природничого циклу з нового навчального року значно підвищилась. Нові ідеї, пошук, творчість…Саме це і є метою нашої роботи, - наголошує керівник колонії Юрій Величко.