Ви замислювалися коли-небудь, скільки грошей приносить продаж алкоголю? І чому на телебаченні так багато алкогольної реклами? Ні? А я так. Просто тому, що вже кілька років сповідую виключно здоровий спосіб життя. І не отруюю власний організм алкоголем і тютюном. При цьому іноді (часто безуспішно) переконую друзів і знайомих у тому, що моя життєва позиція — правильна. Іноді доводиться застосовувати і такий приклад.
Кому вигідно, щоб я не вживав алкоголь? Та нікому, окрім мене самого і моєї родини. Іншим до цього, як правило, немає діла. Від цього виграють хіба що виробники соку або мінеральної води. Їх я іноді п’ю.
А тепер подивимось з іншого боку. Кому вигідно, щоб я вживав алкоголь і робив це якомога частіше і у більших кількостях? Цілком конкретним людям, які на цьому заробляють гроші. Дуже великі гроші. Візьмімо такий поширений і популярний серед молоді напій, як пиво. Скільки там коштує пляшка? 6-8 гривень, так? Ну, нехай буде 6. Я — фізично здорова (принаймні, поки що) людина. Скільки я можу випити пива за вечір? Ну пляшок 4-5 — легко. Так, п’ять пляшок по 6 гривень — 30 гривень. З мене одного. За один вечір. А скільки таких, як я, у Нових Санжарах? Із 8 тисяч населення відкинемо половину пенсіонерів, ще кілька тисяч жінок, чоловіків та одруженої молоді, яка гуляти вже не ходить. Усе одно залишиться чоловік п’ятсот таких, хто хоче і може вийти увечері попити пива. А якщо з кожного з нас по 30 гривень? Це вже 15000 гривень. За два вихідних дні — 30000. За місяць — 120 тисяч гривень. За рік — 1 мільйон 440 тисяч гривень! Це з наших маленьких Нових Санжар. А з району, області, країни? А якщо застосувати цей розрахунок у масштабах України? І уявити два мільйони чоловік, які увечері п’ятниці заходять до найближчого бару, щоб перехилити пляшку-другу пива. З кожного по 30 гривень і вийде 60 мільйонів. За один вечір! 120 — за пару вихідних. Півмільярда за місяць. І 6 мільярдів за рік. Це якщо рахувати лише пиво. І лише по 5 пляшок за вечір. А наскільки зростає споживання алкоголю у святкові дні, якими так багатий український календар? Скільки горілки, коньяку, вина, пива щоденно споживають українці? Напевно, точної цифри не назве ніхто. Але і так зрозуміло, що прибуток від реалізації алкогольної продукції вимірюється у мільярдах гривень. А тепер давайте спробуємо уявити, що завтра половина населення вирішить вести здоровий спосіб життя. Людям від цього стане гірше? Навряд чи. Але десь у Києві, Москві чи Нью-Йорку якийсь дядечко не дорахується кількох мільярдів прибутку. Тому з цього фінансового розрахунку виходить, що твереза Україна виробникам алкоголю точно не потрібна. Адже це — втрата широкого ринку збуту.
Саме тому у нашій країні у найближчому майбутньому не введуть «сухий закон» за прикладом тих-таки арабських країн. Не тому, що алкоголь нешкідливий. Просто держава наша турбується не про здоров’я українців, не про генофонд нації, а про те, щоб виробники алкоголю і у цьому році отримали прибуток не менший, ніж торік.
Крім фінансової, є ще одна негативна сторона популяризації алкоголю. Націю, що п’є, дуже легко перемогти і знищити. Згадайте нещасних індіанців Північної Америки. Вони радо перейняли у блідолицих друзів потяг до «вогняної води». І були дуже швидко винищені європейцями. Бідні нерозумні індіанці… Вони вам нікого не нагадують?