19 лютого 2013 року Полтавську виправну колонію управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№64) відвідали студенти Полтавського аграрного коледжу управління і права та Полтавського центру професійно-технічної освіти. Даний захід був проведений за ініціативи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та головного управління юстиції в області за активної підтримки начальника управління ДПтС в Полтавській області генерал-майора внутрішньої служби Миколи Ісаєва.
Студенти мали змогу побачити храм святителя Миколая, зал, де готують їжу для засуджених, професійно-технічне училище, що функціонує при колонії та відділення соціально-психологічної служби. Представники адміністрації установи розповіли про умови утримання засуджених, розпорядок дня, побут та основні напрямки роботи підприємства. Також для студентів було новиною, що при колонії функціонує школа. Вони навіть не здогадувалися, що є такі люди, у яких у дорослому віці немає середньої освіти.
При відвідуванні навчального центру, старший майстер Віктор Янко розповів про напрямки підготовки за спеціальностями, провів екскурсію навчальними кабінетами та похвалився дипломною роботою одного із випускників центру – автоматичним дзвінком на уроки. Окрім слюсарів, механіків, швачок та електриків, при навчальному центрі готують і кухарів. Ці студенти мають змогу проходити виробничу практику у їдальні для засуджених або пекарні. Тому скуштувати хліба, який випечений за «колючим дротом» було справжньою цікавинкою.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського центру професійно-технічної освіти Юрій Гринь особисто звернувся до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому з проханням допомогти в організації екскурсії до місць позбавлення волі студентів, які відносяться до групи ризику – тобто з проявами девіантної поведінки. Це проводиться у рамках реалізації спільного проекту попередження правопорушень, а особливо самовільних залишень учнями навчального закладу. Адже серед учнів діти різних категорій, в тому числі з інтернатів. Також серед екскурсантів були майбутні фахівці з права, студенти юридичного факультету Полтавського аграрного коледжу.
— Анна, студентка аграрного коледжу управління і права, майбутній юрист, - не варто сюди потрапляти. Коли заходиш на територію, розумієш, що це окремий шматочок світу. Дуже добре, що люди, які відбувають покарання, можуть здобути освіту. І, вийшовши за ворота в’язниці, матимуть можливість влаштуватися на роботу. Але все-одно, обмеження свободи і рідкісні хвилини чи години побачень з рідними та друзями не варті того, щоб опинятися у тюрмі.
— Марина, студентка Полтавського професійного центру професійно-технічної освіти, - мені, 18-річній дівчині, було цікаво подивитися як живуть засуджені. Навіть не очікувала побачити таку чудову церкву, скуштувати смачний хліб. Але, побачивши це з середини, стало страшно. Єдине, що хочу побажати своїм одноліткам, та всім іншим - не порушуйте закон, живіть, творіть і насолоджуйтеся життям на волі. Високий мур із колючим дротом на мене справив незабутнє враження.
— Юрій Гринь, заступник директора з навчально-виховної роботи Полтавського центру професійно-технічної освіти,- дивлячись на обличчя наших студентів, бачу, що враження 50 на 50. Половина учнів скоріше хоче поїхати додому, а інша половина не виявляє ніяких емоцій. Побачимо, що вони скажуть завтра на уроках.
Матимемо надію, що такі екскурсії у молоді закріплять бажання бути законослухняними громадянами нашої країни та будуть закликати до правосвідомої поведінки.