Ще з десяток років тому вирощування баштанних культур в Полтавській області, зокрема в Кобеляцькому районі, вважалось справою ризикованою і не надто прибутковою. Аграрії не надто прагнули зв’язуватись із кавунами та динями, віддаючи перевагу більш надійним зерновим та технічним культурам. Вважалось, що в південному лісостепу баштани дозрівають пізно і не можуть конкурувати із аналогічною продукцією, привезеною із Херсонської ми Миколаївської областей. Хоча заради справедливості потрібно відзначити, що кавуни в Кобеляках вирощували і в радянські часи. Але тоді це робили колгоспи і не так заради прибутку, як через планові завдання, доведені із районів.
Та за останнє десятиліття кліматичні умови різко змінилися погода в Доманівці Миколаївської області нині практично не відрізняється від кліматичних умов Кобеляк, що в області Полтавській. Тривала відсутність пізніх травневих заморозків дала можливість висівати кавуни і дині вже в кінці квітня. А спекотне сонячне літо створює всі умови для того , щоб вони виростали великими і солодкими.
Саме тому чимало дрібних фермерів задоволені результатами вирощування баштанних культур у минулих роках, у 2013-ому році суттєво розширили площі під ними. Той, хто сіяв гектар, посіяв два, дехто взагалі замахувався на 10-12 гектарів. Сіють фермери, як правило, перевірені багаторічним досвідом сорти «Крім сон Світ» та «АУ-Продюсер». Їх насіння коштує відносно недорого, а врожайність при належному догляді, не набагато менша за супердорогі гібриди.
Щоправда, скептики пророкують у цьому році грандіозний провал тим, хто вирішив зробити ставку на баштанні культури. На їх думку, різне збільшення посівів кавунів, призведе до перенасичення ринку, і як наслідок, відсутності збуту.
В принципі, цілком можливо, що так і станеться. Подібний сумний досвід вже мають фермери, які займаються вирощуванням картоплі, капусти, цибулі та інших овочів. Вони , вже навіть попри ймовірність заробити, не ризикують збільшувати посівні площі, а навпаки, скорочують їх.