Вхід | Реєстрація

Влада планує створити електронну чергу в дитсадки

Якщо плани міської влади Кобеляк стануть реальністю, то записати своїх діток у один із дитсадків городяни зможуть, не виходячи з власного дому.

Секретар Кобеляцької міськради Сергій Галушко днями озвучив наміри запровадити в місті електронну чергу в дошкільні навчальні заклади. Проект повинен запрацювати з 1 січня 2014 року. Для цього міськраді потрібно віднайти в бюджеті 1700 гривень і придбати відповідну комп’ютерну програму. Її обслуговування буде коштувати близько 100 гривень щомісяця.

На думку чиновників, запровадження електронної черги стане дієвим кроком до виключення суб’єктивного людського фактору під час прийняття дітей у кобеляцькі дитсадки. Батьки зможуть ставити своїх малюків у чергу, сидячи за екраном домашнього комп’ютера, без «благословіння» когось із посадовців чи керівництва дитсадків.

Ми поцікавились думкою завідуючих дитсадків щодо намірів керівництва міста. Лілія Хряпа, керівник закладу «Світлячок», сказала: «Про електронну чергу чую вперше від журналістів. Якщо її створять, то, напевне, це буде добре. Але, на мою думку, краще відкрити в Кобеляках новий дитсадок».

Завідуюча дошкільним закладом «Золотий півник» Любов Старостіна про електронну чергу чула. На її думку, така інновація своєчасна та доречна. Адже батьки зможуть за допомогою інтернету наочно відслідковувати наявність вільних місць в дошкільному закладі та своєчасно ставати на чергу. Тільки Любов Михайлівну непокоїть питання, хто ж саме буде займатися розподіленням дітей по групах. Мовляв, приймати заявки від батьків повинна не лише програма, а й людина, яка розуміється на проблемах дошкільного виховання.

Ми вирішили запитати молодих матусь, чи знають вони щось про електронну чергу та чи потрібне, на їхню думку, таке нововведення.

Молода матуся Юлія про електронну чергу не чула. Жінка має двох доньок. Одній з них два роки, іншій — два місяці. На чергу до дитячого садка жінка своїх дітей ще не ставила, адже сподівається, що час ще є. На думку Юлі, реєстрація до дошкільного закладу через інтернет — це хороша ідея.

Інша молода матуся Ксенія свою дворічну донечку Мирославу поставила на чергу до дитячого садка ще рік тому. Адже жінка знає про проблему з нестачею місць. Тому вирішила поквапитись.

— Про електронну чергу я чула. Хоча не думаю, що вона потрібна. Краще ж особисто прийти до дитсадка, записати свою дитину та познайомитись із її майбутніми вихователями, — каже Ксенія.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
6 жовтня 2013, 10:20 | Кобеляки | Суспільство


1. Мама / 6 жовтня 2013, 11:59
Черга - це добре. А ще в інших містах, де є дефіцит місць у дитячих садочках, є чудова практика: садок відвідують лише ті діти, в кого батьки офіційно працевлаштовані і дійсно працюють!! І місця якимось дивом з"явились)) Відсіялись ті, хто займав місце "а шоб було", "мама дома, а садок - для підстраховки" і т.д.
2. New York / 6 жовтня 2013, 17:00
1. Мама пише:
«є чудова практика: садок відвідують лише ті діти, в кого батьки офіційно працевлаштовані»

Яка ж ти розумна жіночка!
А ти в курсі, що абсолютна більшість українців працює неофіційно? Чи ти в Україні проєздом?
3. Мама / 7 жовтня 2013, 16:07
2. New York пише:
«А ти в курсі, що абсолютна більшість українців працює неофіційно? Чи ти в Україні проєздом?»


Так нехай і ходять в неофіційні садки (приватні, а-ля у тьоті Каті і т.д)

Невже за живе заділа?
4. New York / 7 жовтня 2013, 18:29

Коментар видалено за порушення пункту 2.1 Правил користування сайтом
5. есер / 7 жовтня 2013, 18:48

Коментар видалено за порушення пункту 2.1 Правил користування сайтом
6. папа / 7 жовтня 2013, 18:59

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
7. Олексій / 8 жовтня 2013, 03:17
3. Мама пише:
«Так нехай і ходять в неофіційні садки (приватні, а-ля у тьоті Каті і т.д)

Невже за живе заділа?»


а якщо не хочуть офіційно працевлаштовувати???

Змінено 08.10.2013, 03:18
8. New York / 8 жовтня 2013, 08:15
7. Олексій пише:
«а якщо не хочуть офіційно працевлаштовувати???»

Тоді ти не маєш права на дітей. Тебе треба стирилізувати. В інших містах є така чудова практика.
Правильно я сказав, ма?
9. Мама / 8 жовтня 2013, 08:46
Ны, Нью, не правильно ти сказав.
Потрібно відкривати ще один садок - це в ідеалі;
Забезпечити місця в існуючих садках для тих діток, чиї батьки дійсно працюють, - це як мінімум;

Моя знайома повела сина в 2 роки і 4 місяці в садок, "просто так". Вона домогосподарка, проснулись вчасно - пішли в садок до обіду, проспали (холодно, не захотілось і т.д) - не пішли в садок. А комусь не вистачило місця в цій групі
10. Чудо Юдо / 8 жовтня 2013, 10:10
У такому разі краще вже вводити практику невідвідувань, як у школі чи ВНЗ. Пропускає дитина більше 15% днів у дитячому садочку без поважної причини - відчислити її! А кому дійсно треба у того "еНок" не буде.
11. 888 / 8 жовтня 2013, 11:21
9. Мама пише:
«чиї батьки дійсно працюють,»

Точніше не скажеш - а то "офіційно", "не офіційно".
12. New York / 8 жовтня 2013, 12:45
   Відкрити коментар, який містить ненормативну лексику
Причиною надання місця в дитсадку повинна бути наявність дитини, а не роботи.
Похуй, працює мама, чи не працює. Вона, наприклад, може тяжко хворіти, і часто перебувати на лікуванні. І що тоді?
9. Мама пише:
«Потрібно відкривати ще один садок»

Оце вже друге діло. Але фантастика. Наукова.
13. Микола Гузченко / 8 жовтня 2013, 13:15
А хіба можливо офіційно довести, що ти неофіційно працюєш? А кому треба - той за неофіційну взятку роздобуде офіційну справку.
Чи ви в Україні проїздом? (с)
Якщо вже владі Лексуси потрібніші ніж діти, то єдиний вмєняємий варіант - це варіант Чудоюда. Люто підтримую.
14. Олексій / 8 жовтня 2013, 14:21
10. Чудо Юдо пише:
«У такому разі краще вже вводити практику невідвідувань, як у школі чи ВНЗ. Пропускає дитина більше 15% днів у дитячому садочку без поважної причини - відчислити її!»

не відчистили а оставити на на другий рік ;-)
15. Чудо Юдо / 9 жовтня 2013, 10:17
14. Олексій пише:
«не відчистили а оставити на на другий рік ;-)»

Представляю собі 16-річного дурня, що сидить посеред кімнати у дитячому садочку... :)

У цьогоденних реаліях і "еНки" не спасуть - за ту ж таки неофіційну взятку вони чудесно пропадатимуть із документів.
А був же час, коли в дитячі садки майже насильно тягли дітей і місць там валом було — народжуваність була в Ж.., дитсадки закривали.
А ще раніше, за радянських часів, у моєму селі не було дитсадка, а мою бабусю не відпускали сидіти вдома із хворим сином, бо 5-річку потрібно було виконати за 3 роки. Так і помер мій дядько у віці 4 років. Але 5-річку здали добре, ставало жити все краще, ставало жити веселіше.