Стан із пожежами в області продовжує залишатися досить складним та напруженим. Так, на 15 жовтня в області виникло 1287 пожеж внаслідок яких загинуло 75 людей. Опалювальний сезон завжди відзначався зростом пожеж у житловому секторі, адже згідно статистики саме тут виникає більш ніж 60 відсотків пожеж від загальної кількості.
Тому саме зараз рейди рятувальників стали більш ніж актуальними. Щодня співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області здійснюють обходи житлового сектору, проводять інструктаж з правил пожежної безпеки та попередження виникнення пожеж. Дані заходи проходять згідно реалізації соціальної ініціативи Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки.
«Всі ми знаємо, що пожежу легше попередити, ніж займатися її ліквідацією, - наголошує начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Роман Кириленко.
- Тому профілактика - головний напрямок боротьби з пожежами в будь-якій сфері людської діяльності і, насамперед, на виробництві та в побуті. Людям слід замислюватися над тим, що необхідно зробити, аби ця трагедія не увійшла до їхнього будинку, та не забрала життя близьких людей. Необхідно кожному пам’ятати, що не допускати виникнення пожеж - обов'язок не тільки рятувальників, а й кожного громадянина».
До рейдів фахівці підходять відповідально. Із кожним мешканцем рятувальники проводять індивідуальну бесіду, а для тих кого не застають вдома, залишають листівки та пам’ятки у поштовій скриньці. Особливу увагу рятувальники приділяють будинкам, де проживають самотні люди похилого віку, багатодітні сім’ї, а також соціально незахищені верстви населення. У бесідах із мешканцями приватних будинків рятувальники нагадують основні рекомендації та поради:
- ніколи не паліть у ліжку;
- виключіть можливість потрапляння сірників у дитячі руки;
- не захаращуйте горища, підвали, та не зберігайте у будинку горючі речовини;
- не залишайте без нагляду увімкнені електричні та газові прилади, не доручайте дітям нагляд за ними;
- під час користування кухонними вогнищами та печами не залишайте їх без нагляду;
- використовуйте газові прилади тільки за їх призначенням.
Рятувальники наголошують: будинок, у якому панують чистота і порядок, захищений від пожежі. Тому, проста акуратність і побутова культура жителів можуть захистити будь-який будинок від пожеж.