Про це нам розповіли в Кобеляцькій центральній лікарні.
Завідуючий хірургічним відділенням Кобеляцької ЦРЛ Олег Скорик розповів, що за час сильних морозів, які протрималися близько півтора тижні, за допомогою до медиків звернулися семеро людей. Усі вони — з обмороженнями. У більшості — 2, 3 і навіть 4 ступеню. Один чоловік поступив до медичної установи в стані алкогольної коми із загальним переохолодженням організму. Та медикам вдалося його врятували. Наразі він перебуває в лікарні.
Олег Володимирович розповів, що вік постраждалих — від 30 до 60 років. Серед них є як чоловіки, так і жінки. Більшість людей, які потрапили до лікарні, отримали обмороження в стані алкогольного сп’яніння. Лікар повідомив, що шестеро хворих наразі знаходяться в лікарні. Один постраждалий лікується амбулаторно. Олег Скорик додав, що нікому з пацієнтів, які потрапили до лікарні з переохолодженнями, кінцівки поки що не ампутували.
Лікар-хірург звернувся до людей, аби вони не зловживали алкоголем, особливо, у сильні морози. Адже, за його словами, думка, що алкоголь зігріває тіло, — хибна. Краще грітися теплим чаєм із аскорбіновою кислотою, виходячи на вулицю тепло одягатися, берегти від холоду кінцівки. У разі переохолодження не можна обтиратися снігом та занурювати тіло в гарячу воду. Температуру тіла слід піднімати поступово, починаючи з грілки кімнатної температури. Лікар додав, що отримати обмороження можна не лише в сильні морози. А й навіть при температурі близькій нулю.
До речі, у місті протягом двох місяців працюють два пункти обігріву. Один із них знаходиться в травматологічному відділенні Кобеляцької ЦРЛ. Завідуючий відділенням Олександр Горбенко розповів, що за час, поки працює пункт обігріву, до нього заходили відігрітися близько десяти людей. А інший пункт розташований у пожежно-рятувальному підрозділі МНС. Начальник Кобеляцького райвідділу МНС Володимир Богун розповів, що за цей час грітися заходили близько п’ятнадцяти людей. Десять із них — лише за минулий тиждень, коли температура повітря сягала мінус двадцяти градусів.