В.о. президента України Олександр Турчинов заявляє, що не буде підписувати рішення Верховної Ради України, яким було скасовано прийнятий закон про засади державної мовної політики " від 3 липня 2012 року.
"Незважаючи на те, що закон про мови був незбалансованим, професійно підготовленим, я не буду підписувати рішення парламенту про скасування цього закону, поки робочою групою, яка завтра буде вибрана парламентом, не буде підготовлений і проголосований Верховною Радою новий закон ", - сказав Турчинов на брифінгу увечері 3 березня.
Він підкреслив, що майбутній закон дасть можливість для розвитку всіх мов в Україні.
"Українська мова є загальнодержавним, але ніяких обмежень за мовними, національними ознаками, за того, хто ходить в яку церкву і належить до якоїсь конфесії в Україні не буде. І демократична влада це чітко всім гарантує", - запевнив в.о. президента.
Як повідомлялося, Верховна Рада України 23 лютого 2014 року визнала таким, що втратив чинність, закон "про основи державної мовної політики" від 3 липня 2012 року. Цей закон передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною.
Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (рум. Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.
Разом з тим, скасування даного закону викликала обурення громадськості в ряді регіонів України.
Фракція УДАР у парламенті закликала у двотижневий термін підготувати новий законопроект, "який буде гарантувати нормальний розвиток російської та інших мов нацменшин".