Житель Миргорода, 1961 року народження, після служби у військово-повітряних силах України та звільнення у запас, виїхав за кордон та упродовж 2009-2011 років без відповідного дозволу Державної служби експортного контролю проводив із військовослужбовцями Лівії теоретичні і практичні заняття з навігації та бойового застосування літаків СУ-24.
«Проводячи інструктажі для іноземців, надаючи їм допомогу в освоєнні військової техніки, зазначений громадянин вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.333 КК України (порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю)», - розповідає прокурор відділу прокуратури області Микола Верблюд.
У ході проведення досудового розслідування прокурором, процесуальним керівником у вказаному провадженні, використано новели кримінального процесуального законодавства України - ініційовано укладення з підозрюваним угоди про визнання винуватості.
На даний час угода затверджена судом, обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення та оштрафовано.
Довідково: До товарів, що підлягають державному експортному контролю, відносяться товари військового призначення та подвійного використання, визначення яких надано у ст.1 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання». До переліку товарів військового призначення входять вироби, послуги та технології вказаної категорії, технічні дані та технічна допомога у обслуговуванні військової та спеціальної техніки. Списки конкретних видів цих товарів розробляються Державною службою експортного контролю України та затверджуються Кабінетом Міністрів України.