В Україні кількість біженців, які перместилися із Криму та Сходу в інше регіони, вже сягнула 10 тисяч чоловик, майже третина з яких – діти.
Відповідні дані були поширені у повідомленні УВКБ ООН.
Згідно з даними агенства, внутрішнє переміщення в Україні розпочалося перед березневим референдумом у Криму і з того часу стабільно зростає. Серед потерпілого населення є люди, котрі були переміщені двічі: спочатку з Криму, а потім - зі сходу України.
За підраханкуми експертів, більшість переміщених осіб – це кримські татари, однак місцева влада також нещодавно повідомила про збільшення кількості етнічних українців, росіян та змішаних сімей.
Серед причин, які озвучують біженці - прямі особисті погрози, побоювання переслідувань чи загальна небезпечна ситуація. Дехто повідомляє про погрози, які вони отримують по телефону чи через соціальні мережі, або у формі повідомлень, які вони знаходять біля своїх помешкань. Також люди говорять про страх переслідування через етнічне походження чи релігійні переконання.
"Принаймні третина переселенців – це діти. Більшість сімей переїжджають до центральної (45%) і західної України (26%), хоча частина осіб також були розміщені на півдні та сході. Кількість шукачів притулку з України в інших країнах залишається низькою", - зазначили в УВКБ ООН.