Аби досягти бажаних результатів працівники кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області у своїй роботі із підобліковими дотримуються принципу комплексного підходу.
- Те, до чого ми прагнемо – зменшити рівень рецидивних злочинів і сформувати безпечну поведінку тих осіб, що перебувають на обліку. Нам необхідно змінити їх мислення, після чого почне змінюватись і їх поведінка. Аби розібратися у кожній конкретній ситуації, інспекторам КВІ потрібна підтримка неурядових організацій, – розповідає начальник сектору кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області Олександр Дем’яненко.
В рамках співпраці управління державної пенітенціарної служби України в Полтавській області та благодійної організації «Світло надії» на базі Полтавського «Денного центру» пробації соціальними працівниками організації щовівторка та щоп’ятниці із підобліковими проводяться інформаційні заняття.
Курс розрахований на 8 основних тем, які відповідають сучасним світовим запитам у роботі з умовно засудженими.
Днями, в рамках проведення даного заняття, соціальний працівник благодійної організації «Світло надії» Ігор Прищепа розповів учасникам про механізми психологічного захисту. Підоблікові дізналися про розвиток та вплив механізмів психологічного захисту на свідомість людини, ознайомились із навичками розпізнання та протистояння їх негативним впливам.
Наприкінці заняття учасники поспілкувались із соціальним працівником в режимі «запитання-відповідь».
Проведення таких занять є прикладом втілення елементів світового досвіду, коли всі необхідні послуги зосереджені у одному місці і сформовані за принципом «ведення випадку». Працівники кримінально-виконавчої інспекції Полтавщини та громадські організації співпрацюють та надають допомогу підобліковим в одному приміщенні – «Денному центрі» пробації, що значно полегшує роботу персоналу КВІ та покращує умови засуджених осіб до альтернативних видів покарань.