За військовими діями боротьбою із сепаратистськими рухами та перерозподіленням раніше награбованої власності в Україні зовсім забули про реформування житлово-комунального господарства. І швидше за все повернуться до цієї теми лише після того, як заробляти гроші на війні стане менш вигідно, аніж в інших сферах. І тому ще кілька років комунальники і ті, хто користується їх послугами, тобто більшість українців житимуть і працюватимуть по класичному принципу «порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих».
І потрібно визнати, що «потопельники», тобто, комунальники із своїми обов’язками ще більш-менш справляються. Й інколи виникає думка, що, можливо, цю сферу реформувати й не потрібно Адже, як відомо, до цього часу реформи «по-українському» зводились виключно до приватизації об’єктів, здатних приносити прибуток.
«Я впевнений на сто відсотків, що комунальне господарство можна зробити рентабельним навіть без приватизації чи інших заходів, - стверджує Іван Дяченко, директор кобеляцького КП «Водоканал». - Для цього потрібно дві речі. По-перше, керівник повинен думати про роботу, а не про те, як на ній вкрасти.
По-друге, потрібно, щоб у місцевих бюджетах залишалось більше грошей Якщо фінансові потоки дійсно децентралізують, то все буде добре. А що говорити зараз, якщо ті ж Кобеляки вже майже три роки не можуть скористатись навіть тими грошима, які заробили. Все ж забирає держава».
Іван Дяченко знає, що говорить. За часи його керівництва «Водоканал» безумовно не став «купатися в розкоші» Але нова техніка за допомогою міськради таки закупляється, реконструкція водомережі відбувається постійно. «Ми відмовились від практики латання дірок, - розповідає Дяченко. І намагаємось у місцях, де відбуваються пориви, одразу замінювати старі металеві труби на пластикові».
За останні три роки «Водоканал» закупив з десяток сучасних насосів та кілька інвекторів. Навіть два пожежні гідранти придбали. Хоча, по великому рахунку, у Кобеляках регулярно використовується лише один пожежний гідрант. Це той, що встановлений у мікрорайоні Солонці. Взимку за його допомогою постійно заливають хокейний майданчик. Хоча був один випадок, коли гідрант виконав свою пряму місію. Два роки тому за його допомогою погасили серйозну пожежу. Взагалі ж, діючий пожежний гідрант у населених пунктах, подібних до Кобеляк, вважається екзотикою.