26 липня 2014 року проводилося дослідження громадської думки виборців міста Полтава щодо ймовірних кандидатів на посаду міського голови.
За результатами дослідження мають реальні шанси стати міським головою Полтави на позачергових виборах, якщо вони будуть проводитися у 2014 році, чинний мер міста Олександр Мамай, екс-мер Андрій Матковський, народні депутати Юрій Бублик, Сергій Каплін. Але у них найбільшою перепоною до перемоги є декілька факторів супротиву:
* перший – рівень їхнього нинішнього рейтингу суттєво відстає від необхідного рівня для перемоги на виборах міського голови — 32%;
* другий – зростання їх персонального антирейтингу;
* третій – усіх кандидатів на нових виборах міського голови дуже легко може перемогти екс-губернатор Олександр Удовіченко, рейтинг якого складає 33,1%.
Інтригу на наступних виборах міського голови Полтави можуть зробити маловідомі кандидати, рейтинг яких ще дуже низький за критерієм «За яку кандидатуру ви проголосуєте?»:
Костянтин Іщейкін — 5,0%; Сергій Чередніченко — 4,6%; Олег Пругло — 3,8%; Геннадій Сікалов — 2,1%.
Найбільш активним у боротьбі проти чинного мера міста Олександра Мамая позиціонується Сергій Чередніченко (рейтинг 4,6%). Він активно засвічує себе, використовуючи технологію збору підписів про недовіру та відставку чинного мера міста Олександра Мамая.
Лідером серед заявлених кандидатур є Костянтин Іщейкін (5,0%), якого інтелігенція міста знає як висококваліфікованого лікаря, який зараз надає допомогу лікувальним установам та окремим хворим дітям.
Новий кандидат на виборах мера міста Полтава може підвищити свій рейтинг до рівня 32%, якщо проявить громадянську мужність і пройде перевірку на непричетність до корупційних дій та витримає публічну процедуру люстрації. А для цього необхідно бути чесним, патріотом України, рідного краю, своєї родини, колективістом, думати про покращення умов життя пересічних громадян.
Після вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва 26 липня 2014 року в місті також стало актуальним питання проведення позачергових виборів міського голови. 16 серпня 2014 року проводилося дослідження громадської думки виборців міста Кременчука щодо ймовірних кандидатів на посаду міського голови.
Лідером електоральних симпатій кременчужан є Віктор Калашник, перший заступник міського голови, його рейтинг складає 30,1%. Значна кількість виборців (25,8%) не визначилася з симпатіями, рейтинги інших кандидатів є досить низькими і не перевищують 10%. Так, колишній міський голова Микола Глухов має 9,8%; почесний громадянин міста Володимир Матицин – 8,7%; колишній міський голова Олег Надоша – 5,7%, депутат міської ради Валентин Стасюк – 5,3%. До речі, Валентин Стасюк досить давно займається політикою і, судячи з отриманих результатів дослідження, має в Кременчуці досить сталий сегмент своїх виборців.
Найвищий антирейтинг серед ймовірних кандидатів на посаду міського голови Кременчука має колишній міський голова Микола Глухов – 31,75%, що більш як утричі перевищує його рейтинг. Другу позицію в антирейтингу посідає ще один колишній міський голова Кременчука Олег Надоша, він має показник антипатії виборців 27,2% і це перевищує показник його рейтингу майже у 5 разів. На третій позиції – депутат міської ради Валентин Стасюк (11,4%), його антирейтинг вдвічі перевищує рейтинг. Володимир Матицин має рівень антипатії виборців у 7,5%, Віктор Калашник – 5,2%. У останніх двох кандидатів рівень симпатії виборців перевищує рівень антипатії.
Отже, за результатами дослідження найбільш реальні шанси стати міським головою Кременчука на позачергових виборах, якщо вони відбудуться восени 2014 року, має Віктор Калашник. Хоча його рейтинг значно нижчий, ніж мав міський голова Олег Бабаєв (71,56%), але дозволяє розраховувати на перемогу. Особливо з огляду на те, що чергові вибори до місцевих рад та міських голів мають відбутися восени 2015 року і навряд чи розгорнуться серйозні баталії між претендентами на посаду на такий короткий термін. Навіть якщо голоси тих, хто зараз не визначився з вибором, розподіляться між іншими кандидатами, крім В.Калашника, шансів на перемогу вони не дадуть нікому, оскільки антирейтинг інших кандидатів значно перевищує показник рейтингу. Примітно, що позитивне співвідношення між показниками рейтингу та антирейтингу спостерігається тільки у Віктора Калашника, рейтинг якого майже у 6 разів вищий, ніж антирейтинг, та у Володимира Матицина, у якого рейтинг на 1,2% перевищує антирейтинг.
Кременчужанам задавалося також питання: «Хто, на вашу думку, вбив Олега Бабаєва?». Відповіді розподілилися наступним чином:
- опоненти в Кременчуці – 74,58%;
- сепаратисти – 12,87%;
- олігархи – 5,72%;
- партнери по бізнесу – 2,89%;
- команда Бабаєва – 2,11%;
- близьке оточення – 1,83%.