Опішня, Полтавська область – за сорок кілометрів від міста Полтава розташована гончарська столиця України – селище Опішня, яку ще називають «українським Римом». З давніх-давен тутешні гончарі створюють кераміку, яку знають та цінують в усьому світі.
23 вересня 2014 року, з нагоди відзначення 71 річниці з дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників, керівництво та особовий склад управління Державної Пенітенціарної служби України в Полтавській області відвідали Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.
Культурно-масовий захід було організовано за кошти Первинної профспілкової організації управління.
У структурі музею екскурсанти ознайомились з гончарською книгозбірнею України, відвіали аудіовізуальну студію українського гончарства, меморіальні музеї-садиби гончарської родини Пошивайлів, гончарки Олександри Селюченко та філософа й колекціонера опішнянської кераміки Леоніда Сморжа, в яких у недоторканому вигляді збереглися інтер’єри жител, предмети побуту, гончарні твори та декоративні мальовки, вишивки, народні картини, безліч фотографій та багата епістолярна спадщина (листи, щоденники тощо).
Побачили пенітенціарії Полтавщини й найголовніше багатство музею- фондову колекцію гончарних виробів, на сьогодні найбільшу в Україні, яка щороку поповнюється.
Не менш цікавим моментом для учасників екскурсії став урок майстра з ручного ліплення різних фігурок та виготовлення тарілок на верстаті. Кожен з учасників зміг власноруч спробувати себе в гончарному ремеслі.
Всі екскурсанти отримали масу позитивних вражень та залишились задоволеними від побаченого. Завдяки Первинній профорганізації управління працівники відпочили з користю, оцінивши на власні очі творчі здобутки славетного Полтавського краю, яким варто пишатися.