На зустріч із громадськістю Новосанжарщини в приміщення адміністрації головний прокурор району Артем Бугаєць не з’явився. Тож після спілкування з керівниками правоохоронних органів району та області громада вирішила «провідати» Артема Віктровича.
— Я представляю громадське формування «Новосанжарська самооборона», прізвище моє — Корнієнко, — розпочав представник самооборони, коли всі зайшли до кабінету прокурора. — Тут приїхала громада з усього Новосанжарського району, є представники з кожної сільської ради. Ми щойно озвучували питання по правоохоронних органах, по прокуратурі. Дуже багато питань хотіли задати безпосередньо вам, але ви не знайшли можливості прийти до нас.
— Я дав письмову відповідь голові Новосанжарської РДА про те, що в такому форматі закон про прокуратуру не передбачає участі прокурора в таких заходах, — відповів Артем Бугаєць.
— Який формат? Громада приїхала. І те, що ви не з’явилися, — це неповага до людей. Не шукайте причину, щоб не прийти. Вас запросили, по-людськи ви могли прийти, — обурився один із присутніх «люстраторів».
Артем Вікторович заявив, що готовий спілкуватися з людьми.
— Є закон про люстрацію. Тож, будь-ласка, скористайтесь і йдіть з посади, — попрохали самооборонівці.
— Я готовий до повної перевірки, але заяву на звільнення я писати не буду! — категорично відповів прокурор.
— Ми прийшли до вас, ви один у нас в районі, нам немає до кого більше йти, — сказав Анатолій Кравець, сільський голова Соколової Балки. — Ми до вас уже приходили тричі, і я вас попереджав, що таке буде. Давайте приймати якесь рішення по Замулі, давайте щось робити. Чому ви нічого не зробили за цей час? У мене 200 заяв територіальної громади по факту злочинів, чому жодна справа не передана до суду?
— А я вам сказав, що я не бачу судової перспективи, і ви можете оскаржувати моє рішення у прокурора області. Наразі справа знаходиться на вивченні у слідчому управлінні МВС, — відповів Артем Вікторович.
— Ви в Санжарах рік. За вами нехороші справи. Люди про ці справи знають. Ви б прийшли і послухали, що говорять. Поки Замула буде барином у нас в районі? Ганьба! Ганьба! Ганьба! Пиши заяву, — почали скандувати незадоволені люди. — Оце такі люди як ви, стоїте, руки в карманах, пролили кров студентів у Києві на Майдані, коли їх били ногами. Ваша порода пролила оту кров. А потом тичете на оці книжки і розказуєте про закон. Ви не для людей робите. Пишіть заяву!
— Я нічого писати не буду. Є прокурор області, є генеральний прокурор Віталій Ярема. Ви маєте право написати заяву, щоб мене зняли з посади, — стояв на своєму Артем Бугаєць.
Потім Артем Вікторович, на вимогу громади, подзвонив до прокурора області:
— У мене тут громада Санжар люстрацію проводить і вимагає поговорити з прокурором області. У мене в кабінеті приблизно 70 чоловік. Скаржаться, незадоволені роботою, вимагають люстрації. Я їм пояснюю закон про люстрацію, а вони вимагають написати заяву на звільнення, погрожують смітником.
Поклавши телефон, Артем Бугаєць повідомив, що прокурор області спілкуватися по телефону не буде, але чекає усіх бажаючих у себе в кабінеті.
Тут до прокуратури поспіла і міліція, яку Артем Вікторович викликав для свого захисту: прийшли сім чоловік, одягнених у бронежилети.
Побачивши, що справа не зрушується з «мертвої точки», частина «люстраторів» вирішили їхати до прокурора області. А основна маса людей залишилася у кабінеті Артема Вікторовича. Громадяни почали розповідати про справи, які творилися у їхніх селах. Кожен висловлював своє незадоволення з приводу роботи прокурора.
— Я через двадцять хвилин поїду звідси і приїду тільки після обіду. І для цього тут присутні працівники міліції, щоб забезпечити правопорядок, — повідомив прокурор. Але люди не збиралися випускати його з кабінету.
Потім Артем Вікторович почав збирати свої речі та хотів вийти з кабінету на обід, але громада стала на вході зі словами: «Ніхто нікуди не піде. Ми приїхали за 70 кілометрів до вас, тож поважайте людей».
Але Артем Бугаєць звернувся до міліції, надіючись на їхню поміч:
— Працівники міліції, ви збираєтесь щось робити?
Але народ відповів за правоохоронців: «Ні, вони за людей. Міліція з народом!»
І тут на захист прокурору прийшла Оксана Пазюк, вона представилась як голова районної партійної організації «Удар» та голова районного виборчого штабу Петра Порошенка. Оксана Григорівна почала розповідати про свою революційну діяльність, про боротьбу з корупцією у районі. Та людей обурило те, що Оксана Григорівна навіть не знала причини приходу громади до прокурора, а відразу ж почала захищати Артема Вікторовича.
— Скажіть ціль вашого приходу сюди. Прокурор до вас подзвонив і ви прийшли сюди захищати його? Мені до лампочки, чи ви за Кличка, чи за Порошенка, — обурився один з представників громади на репліки Оксани Пазюк.
Близько півгодини тривала дискусія між захисницею Артема Бугайця та громадою. А тут ще і приїхали представники Полтавського телебачення — ТРК «Лтава». Подія вже набула обласного розголосу.
Ще через годину приїхали від обласного прокурора представники громади і самооборони:
— Шановний пане прокурор, громаді потрібно одне: ваша заява. Заяву сюди, на стіл! Балачки закінчились. Люди їдуть на фронт, а ви отут сидите і нам мізки «компостіруєте». Це справедливо, от на ваш погляд? — сказав самооборонець.
Але Артем Вікторович стояв на своєму і категорично відмовлявся писати рапорт під тиском. За годину до цього під прокуратуру привезли сміттєвий бак, тож люди почали обіцяти «покатати» прокурора по Санжарах у сміттєвому баку.
Пізніше Анатолій Кравець повідомив людей про те, що він поспілкувався з прокурором області по телефону і той попросив, щоб усі на 5 хвилин вийшли з кабінету і дали змогу поговорити Артему Вікторовичу з прокурором області без свідків.
Тож після чотирьохгодинного «маринування» громада таки відпустила Артема Бугайця до прокурора області. Та наостанок люди сказали, що коли народ кличе поспілкуватись, то потрібно приходити.