За допомогою до Київського районного відділу Полтави міліції нещодавно звернулись батьки десятирічного хлопчика. Вони повідомили, що після закінчення уроків дитина пішла додому і після цього зв’язок з нею обірвався. Дорога зі школи додому займає, як правило, декілька десятків хвилин, а пройшло уже декілька годин.
«Подібні «зникнення» дітей трапляються досить часто, - розповідає начальник сектору кримінальної міліції у правах дітей Київського РВ ПМУ Дмитро Строгін. – У більшості випадків, як показує практика, діти гуляють зі своїми товаришами і не беруть слухавку, щоб батьки не примусили йти додому. Вони не розуміють, що дорослі у цей час за них переживають, телефонують у міліцію».
Однак, цього разу сталось трохи по-іншому. Школяр, повертаючись додому загубив свій телефон і, боячись покарання, вирішив не повертатись додому доти, доки не знайде свій мобільний. Коли ж його знайшов і побачив безліч пропущених дзвінків від батьків – зрозумів, що вдома йому все одно «перепаде» і не брав слухавки. У таких переживаннях його і знайшли неподалік школи працівники кримінальної міліції у справах дітей.
«Задля запобігання подібним випадкам, - продовжує керівник «дитячої» міліції Київського району Полтави, - батькам потрібно пояснити дітям як діяти у тих чи інших непередбачуваних ситуаціях. Що батьків у подібних випадках не потрібно боятись, а саме до них якнайшвидше звертатись за допомогою».
Правоохоронці Київського райвідділу міліції Полтави ще пам’ятають випадок, який стався у районі декілька років тому. Тоді дитина, розбивши скло у школі та боячись за це покарання від батьків, покінчила життя самогубством, стрибнувши з даху п’ятиповерхового будинку. Це, звичайно, випадок неординарний, однак, він яскраво показує наскільки важливими є подібні розмови з дітьми, що їм потрібно постійно роз’яснювати: матеріальні цінності - це важливо і їх потрібно берегти, але немає нічого ціннішого за життя та здоров’я.