Житель Кобеляцького району засуджений за відмову від виконання військового обов’язку.
7 травня Олександр Турчинов, на той час виконуючий обов’язки Президента України, підписав закон про мобілізацію.
Усього за період протистояння у зоні АТО в Україні проведено три хвилі мобілізації. Багато колишніх військових поповнили лави Збройних Сил України. Та не всі жителі нашої держави, яким приходили повістки про виклик до військкомату, були готові стати на захист своєї Батьківщини. Про випадки ухилення громадян від служби в армії військові комісари неодноразово повідомляли ЗМІ. Вони зазначали, що на таких людей чекає покарання у вигляді позбавлення волі строком від двох до п’яти років.
Як з’ясувалось, колишні військові, які відмовляються боронити цілісність своєї держави, є і в Кобеляцькому районі. Про це кореспонденти тижневика дізналися від працівників районної прокуратури. Останні пояснили, що покарання за ухилення від мобілізації передбачене статтею 336 Кримінального кодексу України. На сьогодні перед судом постав один житель району. Під час проходження військової служби засуджений отримав звання сержанта, був командиром відділення короткохвильових радіостанцій малої потужності. Коли ж цей чоловік потрапив під мобілізацію, то почав ухилятися від несення військової служби та говорив, що не впевнений, яку з воюючих сторін слід підтримувати. Свої дії він пояснював тим, що загальної мобілізації в країні не оголошено, тож виконувати свій військовий обов’язок не планує. Військкомат передав справу призовника у прокуратуру.
Згідно судового рішення, житель району отримав один рік умовно. На вирок вплинули факти його активної допомоги у розслідуванні справи і те, що підсудний має на утриманні малолітню дитину.
Працівники прокуратури пояснили, що вони розглядають справи, пов’язані лише з ухиленням від мобілізації. Усім іншим, наприклад, дезертирством, займається військова прокуратура.
Для довідки:
Перша хвиля мобілізації була оголошена в березні 2014 року: закликали добровольців до 45 років; офіцерів і сержантів запасу, рядових до 40 років.
Указ про другу хвилю часткової мобілізації був підписаний 6 травня. Під неї потрапили офіцери всіх спеціальностей до 45 років і рядові до 40 років.
Третя хвиля почалася 21 липня. До перерахованих вище категорій додалися військовозобов’язані жінки, а також призовники. Згідно з указом президента, мобілізовані можуть бути всі, хто не служив у армії, але придатний.