З 2 березня з вихованцями Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області відзначають Дні пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Заходи відбуваються з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, як важливого чинника консолідації суспільства, активізації виховної та патріотичної роботи серед підлітків.
Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Шевченкове слово в усі часи надихало людей на боротьбу за волю, за справедливість, за краще майбутнє.
Виховні години «Сторінками життя Шевченка», які пройшли в загальноосвітній школі установи, класні керівники розпочали словами відомих творів Тараса Григоровича. Щоб глибше усвідомити ту велетенську роль, яку відіграла ця людина в житті народу, підлітки пригадали життєвий та творчий шлях Шевченка, говорили про випробування, які випали на його долю, відтворювали по пам’яті рядки відомих їм творів.
В кожному класі згадали великого сина України під час перегляду документального фільму-трилогії «Т.Шевченко. Віра. Воскресіння. Поступ». Це відео перенесло хлопців у ті тяжкі роки кріпацтва на Україні. Були також високо оцінені учнями національні та революційні твори поета-демократа.
Кращому сприйняттю особистості митця сприяли книжкові та художні виставки, експозиції.
Заочна екскурсія «Шевченко і Полтавщина» перенесла вихованців у часи гостювання поета в нашому краї. Підлітки віртуально пройшли стежками, якими колись ходив сам Тарас.
Конкурс на кращого читця-декламатора поезій Т.Г. Шевченка «Кобзареве слово живе» сприяв виявленню інтересу до прочитання позапрограмових творів Шевченка, глибокому дослідженню його географії, життєвого і творчого шляху.
Конкурс малюнків «Я ілюструю Кобзаря» ще раз підтвердив, скільки талановитих хлопців навчається у школі. Свої сили в художньому мистецтві ілюстрації хлопці спробували і під час виготовлення стіннівок.
Під час написання творів, присвячених Кобзареві, юнаки виявили неабиякі філологічні нахили й здібності.