У зв’язку з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду в усіх засобах масової інформації з’явилися звернення пожежників до громадян щодо попередження розпалювання багать на відкритій місцевості. Воно і не дивно, оскільки саме з потеплінням люди починають упорядковувати свої подвір’я та прибудинкові території. А разом із цим випалювати сухе минулорічне листя й траву, забуваючи та нехтуючи елементарними правилами пожежної безпеки. Залишивши без нагляду палаючу купу сміття, господар прирікає своє подвір’я, а нерідко й сусідське, на знищення.
Тема пожежонебезпечного періоду стає головною на нарадах всіх рівнів влади. Пожежники вчергове нагадують громадянам про сувору заборону спалення сухого бур’яну та листя, а також про випалювання минулорічних трав на полях і городах.
Випадки загорання приватних осель, господарських будівель та лісових масивів через нехтування правил пожежної безпеки зафіксовані вже й у 2015-му році.
Як повідомляє Весь Луцьк, тільки за березень цього року в Ковелі сталося одинадцять пожеж, у яких знищено 4 дачних будиночки. Причина — необережне поводження з вогнем. Про це під час щотижневої наради міського голови Олега Кіндера з керівниками комунальних підприємств розповів заступник начальника Ковельського МРВ УДСНС України у Волинській області Володимир Войтанік.
І такі випадки є масовими.
За повідомленням прес-служби ДСНС України в Полтавській області, 10-го березня вогнеборці дванадцять разів виїжджали гасити пожежі на відкритій території. Увечері 19-го березня в Чутовому Полтавської області на відкритій території виникла пожежа. Приблизно десять гектарів сухої рослинності знищено вогнем.
Слід згадати про минулорічний випадок, який стався в Кобеляцькому районі Полтавської області, між селами Червоні Квіти та Кустолові Кущі. Тоді внаслідок пожежі вигорів лісовий масив на площі 137 гектарів.
Тому пожежники вкотре звертаються до громадян із проханням відповідально поводитися з вогнем та не розпалювати багаття на відкритій місцевості.