8‑го квітня Новосанжарський районний суд розглянув резонансну справу про бійку на Різдво біля кафе «Престиж». Головного винуватця за нанесення травм бійцям АТО засудили до позбавлення волі з іспитовим терміном у три роки.
Нагадаємо, що 7‑го січня близько дев’ятої вечора мешканець Нових Санжар накинувся із кулаками на компанію молодих людей, серед яких було кілька учасників АТО. Буквально за кілька хвилин войовничий молодик устиг вдарити в обличчю дівчину, зламати ніс одному солдату, перебити щелепу другому і поламати ребро третьому.
У середу, 8‑го квітня, справу розглянули у районному суді. Вів справу суддя Володимир Івко, захищав обвинуваченого адвокат Іван Головко. Ще на початку розгляду справи обвинувачення та захист зійшлися на тому, що ніщо не заважає провести скорочений розгляд справи. Оскільки 27‑річний Олександр Вовнянко визнавав свою провину у всіх, висунутих проти нього звинуваченнях. Щоправда, навіть у судовому засіданні молодий чоловік так і не зміг пояснити, що стало причиною такої раптової та невиправданої агресії з його боку. Адже більшість із побитих ним людей він того вечора бачив… уперше в житті.
— Я не відмовляюсь від того, що ударив у ніс, — зауважує під час розгляду справи обвинувачений, — але я не знаю, кому я це зробив.
— Кого ви ще били того вечора? — уточнив прокурор Сергій Дашівський.
— Удари наносив, але кому конкретно — не можу сказати. Було досить темно…
Варто зауважити, що не всі потерпілі у тій бійці змогли з’явитися на судовий розгляд. Були присутні Оксана Паламарь, яка невідомо за що отримала від хулігана удар кулаком в обличчя, та Володимир Явтушенко, якому звинувачений ногою перебив носа. А от Валентин Рудь, який кілька місяців лікував поламану щелепу, та Євген Мася, котрому «боєць» ударами ніг зламав ребро, наразі перебувають у зоні АТО. Суд вирішив, що розгляд можна проводити і без них, адже обвинувачений не заперечував свою провину.
У суді головний учасник тієї бійки Олександр Вовнянко поводився напрочуд спокійно, говорив тихо і ввічливо. Ніщо не видавало у ньому людину, яка може ні з того, ні з сього накинутися із кулаками на гурт незнайомих людей.
— Винуватий! Каюсь! Виправлюсь! — пообіцяв обвинувачений і суду, і потерпілим.
Присутні на суді потерпілі не наполягали на суворому покаранні для Вовнянка. Це врахував суд, як, зрештою, і те, що обвинувачений має на утриманні дружину та піврічного сина.
Зачитавши наприкінці слухання звинувачення за трьома статтями Кримінального кодексу України, Сергій Дашівський запропонував суду обрати наступну міру покарання: позбавлення волі на 3 роки (з іспитовим терміном три роки).
Суд взяв час на прийняття рішення. І за кілька годин у тій самій судовій залі Володимир Івко оголосив рішення. Олександр Вовнянко засуджений до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком терміном у три роки. Тобто, за ґратами обвинувачений не опинився. Але може туди потрапити, якщо протягом іспитового строку вчинить інший злочин.