Сьогодні в Україні склалася досить складна ситуація з вакцинацією дітей. Якщо лише декілька років тому існувала проблема особистої відмови батьків від проведення щеплень їхнім дітям, то сьогодні з’явилася нова неприємність - відсутність вакцин.
Маючи маленьку дитину, я особисто спіткнулася з цією проблемою. Ні, наміру відмовлятися від процедури проведення профілактичних щеплень я не мала. Бо цілком і повністю вважаю, що вони зможуть захистити мою дитину від багатьох інфекційних захворювань. І на мою думку, набагато страшніше захворіти на такі захворювання, як, приміром, гепатит чи кашлюк, ніж страх перед можливими ризиками від побічної реакції організму на вакцину.
Відомо, що новонародженій дитині в перші дні життя мають робити щеплення від гепатиту та туберкульозу. Мені, як молодій мамі, лікарі одразу ж повідомили, що вакцин у пологовому будинку немає. Вже у районній поліклініці медичні працівники повторили ті ж самі слова. Проте додали, що вакцини періодично з’являються. Тільки в незначних кількостях. Тому багатьом дітям їх роблять із затримкою. Моїй донечці, для прикладу, щеплення від гепатиту, яке мали зробити ще в перші дні її життя, зробили лише через два місяці. А від туберкульозу - майже через чотири.
Мені зовсім не зрозуміла ситуація з закупівлями вакцин для найменшого населення нашої країни. Бо вважаю, що питання імунопрофілактики є досить важливим. І вирішувати його треба першочергово.
Шукаючи в інтернеті бодай якусь інформацію, щодо того, коли вирішиться питання з закупівлею вакцин, на сайті http://fakty.ictv.ua я знайшла повідомлення про те, що Україна відмовилася від вакцин російського виробництва. Тепер ванцину БЦЖ (туберкульоз) постачатиме Польща. Ця інформація була опублікована з посиланням на слова міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі. Міністр також додав, що вже цього року відбудеться пробна закупівля вакцин через Міжнародні організації. Проте стовідсотково покрити потреби вони, все ж, не зможуть.
На думку багатьох спеціалістів, через нестачу вакцин наша країна знаходиться під загрозою епідемій інфекційних захворювань. Для порівняння, близько десяти років тому Україна була однією з країн, де не було зафіксовано випадків захворювання на поліомієліт. Та вже у 2013 році вона увійшла до списку держав з ризиком спалаху такого захворювання.
На жаль, вирішення цієї нагальної проблеми цілком і повністю перебуває в компетенції вищого керівництва нашої держави, і аж ніях не в руках пересічного українця.