Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2015 році. Цьогоріч, зважаючи на непросту ситуацію в державі, позмагатися за почесне право потрапити до сотні кращих в Україні товарів та послуг виявили бажання лише 5 підприємств області.
У їх числі 2 підприємства харчової галузі, а саме ТОВ КП «Горизонт» (смт. Шишаки), яке представило воду мінеральну лікувально-столову «Гоголівська» ємністю 1,5дм³; та ФО-П Товста А.А. (Кобеляцький район), яка подала на конкурс відразу два види продукції: корж «Ковельський» та торт «Бісквітний».
У номінації «Товари виробничо-технічного призначення» участь у конкурсі взяли ПАТ «Хорольський механічний завод», яке представило сепаратор зерноочищувальний БСХ-200, та науково-виробниче підприємство «Фероліт» з тілами молольними з відбіленого чавуну.
У номінації «Роботи або послуги, які виконуються або надаються у побутовій та виробничій сферах» готельні послуги представило ПП «Гласс-Маркет» (м.Полтава).
Честь Полтавщини на загальнодержавному рівні конкурсу відстоюватиме ПАТ «Хорольський механічний завод».
Довідково: «100 кращих товарів..» - єдиний конкурс, що проводиться під патронатом Президента України. Він відрізняється від інших унікальною системою оцінювання, відповідно до європейської моделі ділової досконалості, яка передбачає, що підприємство спершу само оцінює свої досягнення, порівнюючи свою роботу з діяльністю конкурентів, які завоювали авторитет на ринку та довіру споживачів. Таким чином, кожен конкурсант має реальний поштовх та стимул до самовдосконалення. Потім експерти регіонального рівня конкурсу ретельно перевіряють відповідність усіх документів, які підтверджують інформацію, вказану в анкеті самооцінки (сертифікатів, якісних посвідчень, протоколів випробувань, санітарно-гігієнічних висновків тощо) та присвоюють конкурсанту відповідну кількість балів, за якими згодом і визначають переможців та фіналістів регіонального етапу конкурсу. А вже незалежні експерти з різних регіонів України безпосередньо знайомляться з роботою підприємства, зокрема, вони мають можливість на власні очі пересвідчитися на скільки реальний стан справ відповідає задекларованому на папері. В залежності від побаченого, експерти мають право як присвоїти додаткові бали, так і навпаки, зняти певну їх кількість, якщо претендент на місце у «сотні кращих» явно «не дотягує» до цього почесного звання.
Загалом, із започаткуванням конкурсу (а його проводять вже дванадцятий рік поспіль!), понад 9 тисяч українських підприємств спробували поборотися за право називатися найкращими виробниками вітчизняної продукції. За цей час багатьом із них вдалося стати відомими далеко за межами свого регіону, а то й України.
Учасники загальнодержавного етапу конкурсу матимуть можливість отримати престижну нагороду з рук керівників держави, протягом 2-х років використовувати логотип «100 кращих..» з рекламною метою для своєї продукції та послуг, увійти до спеціального каталогу, який буде розіслано у посольства, обласні адміністрації, державні установи та учасникам конкурсу; взяти участь у престижній національній виставці, яка проходитиме в Українському домі, що у столиці, яку відвідують представники бізнесових кіл та центральних засобів масової інформації, іноземні делегації, керівники підприємств, міністерств та відомств та перші особи нашої держави.
Торік до загальнодержавного рівня дійшло близько двох сотень конкурсантів з різних куточків України, для оцінювання їх продукції та послуг залучили 38 експертів з усієї держави. Серед переможців конкурсу було 4 підприємства з Полтавщини, ще одне стало лауреатом Всеукраїнського змагання з якості.
Безперечно, ні в кого не викликає сумнівів, що продукція, яка з гідністю пройшла таку складну систему відбору і оцінювання, є дійсно якісною і вартою уваги, вона поправу може конкурувати з кращими товарами з Європи.