Чергова сесія сільської ради пройшла аж надто емоційно. Але до бійки справа не дійшла.
Про те, що зібрання депутатів у Сухинівці буде «гарячим», було відомо вже за кілька днів до нього. А саме: з того моменту, коли місцевий мешканець Артур Ковач приніс у сільську раду кілька заяв. Усі вони були резонансні за змістом. Ковач заявив, що сільський голова Ігор Рябека займається підприємницькою діяльністю, що йому, як посадовцю, заборонено законом. Також заявник нагадав депутатам про незаконну, на його думку, вирубку дерев у самому центрі Сухинівки. І на підставі всієї цієї інформації, Артур Ковач запропонував депутатам висловити недовіру сільському голові Ігорю Рябеці.
Початок сесійного засідання був призначений на 10‑ту годину вівторка 14 липня. Доки сухинівські обранці збирались, на ґанку сільради вже тривала «гаряча» дискусія між Артуром Ковачем та депутатом Валентиною Бутиріною. До розмови інколи долучалися й інші люди. Із окремих реплік складалося враження, що депутати не підтримають пропозицію Ковача. Дехто не надто добирав виразів, пропонуючи Артуру виселитися із села. Він, у свою чергу, дорікав депутатам тим, що підтримують сільського голову, який порушує закон.
Урешті-решт депутати розпочали роботу. До порядку денного були внесені вісім основних питань. Їх розглянули досить оперативно. Депутати одноголосно і без обговорення затвердили ставки податків на землю, нерухомість, акцизного і транспортного податків.
Затримка сталася лише під час розгляду листа Держземагентства, у якому депутатів запитували про їх думку щодо надання землі для ведення фермерського господарства Андрію Попрузі. Мова йшла про виділення 24 гектарів. Сільський голова запропонував перенести розгляд цього питання на наступну сесію і запросити на неї самого потенційного фермера. Депутати з ним погодились.
Доповідаючи про стан виконання бюджету за перше півріччя 2015 року, Ігор Рябека повідомив, що до сухинівської «казни» надійшло 652 тисячі 742 гривні 75 копійок. 526 тисяч із них — надходження від акцизного збору. Його сплатили автозаправні станції, котрі працюють на території сільради. Рябека попередив депутатів, що оті акцизні півмільйона можна використати виключно на ремонт сухинівських доріг. Бюджет затвердили з побажаннями обов’язково відремонтувати дороги. Ось так спокійно, навіть нудно, сесійне засідання тривало до того моменту, коли Ігор Рябека почав зачитувати заяви Ковача. Прослухати всю інформацію до кінця так і не вдалося. Натомість, частина присутніх змогли висловити, точніше, викричати, один одному чимало цікавого, але не вельми приємного. Доходило й до особистих претензій і до згадок про те, хто скільки «сидів» і хто кого намагався зґвалтувати. Лунали фрази досить далекі від депутатського етикету. Наприклад, «Козел» чи «Підітри своєю заявою ср…ку». Згадували хто, коли і скільки лісопосадок у Сухинівці випиляв. Особливо емоційним був старійшина депутатського корпусу Олександр Литвин. Він зажадав від Ковача:
— Коли ти із ним (сільським головою) в такі ігри граєш перед виборами, то не вмішуй туди депутатів.
У деякі моменти здавалось, що в ситуацію доведеться втручатися місцевому дільничному інспектору міліції Олегу Ворошилу. Та обійшлося без бійки. Як і очікувалось, депутати не стали розглядати питання про винесення недовіри Ігорю Рябеці.
Після цього розглянули звіт дільничного та питання про підготовку до проведення дня села. Найцікавіше, що в обговоренні активну участь взяв і Артур Ковач і що люди, які кілька хвилин тому тільки й того що не билися, досить спокійно між собою спілкувалися і вносили спільні пропозиції.