Минулий четвер на раді ветеранів обговорювали роботу територіального центру та послуги, які надає ця станова.
Директор закладу Валентина Кинько пояснила, що працівники здійснюють соціальне обслуговування та надання соцпослуг громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (із числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності) та іншим громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування.
— На обліку в Кобеляцькому терцентрі перебувають 3915 осіб, — говорить Валентина Михайлівна. — 1555 із них — жителі Кобеляк. В установі функціонують чотири структурні підрозділи, які надають увесь спектр послуг.
Працівники відділення соціальної допомоги вдома працюють із громадянами, які не здатні до самообслуговування у зв’язку із частковою втратою рухової активності. У місті з початку цього року обслужені 146 осіб. Обслуговування здійснюють 10 соціальних робітників, за кожним із них закріплено по 13-14 підопічних.
— Робота відділення соціально-медичних послуг спрямована на відновлення порушених чи частково втрачених функцій організму людини, задля повернення її до активного повноцінного життя, — продовжує директор терцентру. — Соціальне обслуговування громадян похилого віку та інвалідів проводиться безкоштовно, незалежно від їх сімейного та майнового стану. Відвідувачі терцентру, які проживають у Кобеляках, за необхідності отримують фізіотерапевтичні процедури: електрофорез, магнітотерапію, лазеротерапію, інгаляції, імітатор соляної шахти, ампліпульстерапію, процедури з використанням апарату для приготування синглентно-кисневої суміші «МІТ-С», спелеотерапію. Двічі на тиждень проводяться заняття університету 3‑го віку «Абетка здоров’я». Усього у відділенні нараховується 714 відвідувачів.
Зі слів Валентини Кинько, працівники відділення соціально-побутової адаптації створюються умови для повноцінного спілкування людей похилого віку й інвалідів. Відвідувачі навчаються комп’ютерним азам, користуються Інтернетом. До різних свят проводяться тематичні вечори, виставки, концерти за участю самодіяльних артистів. Щомісячно проходять засідання клубу «Слово поета». Для інвалідів з дитинства проводяться заняття у «Школі майстерності умілі ручки». Дуже популярними є заняття з пілатесу (танцювально-рухової терапії).
На останок Валентина Михайлівна зупинилась на роботі відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги:
— Воно надає соціально-економічні послуги (безкоштовно) у вигляді продуктових пакетів, хоча надходження на благодійний рахунок є дуже малими, соціально-побутові послуги перукаря, взуттєвика з дрібного ремонту взуття, швеї з дрібного ремонту одягу, транспортні послуги «соціального таксі» за низькими цінами. Також надаються послуги з прання білизни, проводиться забезпечення технічними засобами реабілітації як на безоплатній основі, так і за плату. З початку року ними встигли скористатись 1265 осіб.
Працівниками відділення проводиться значна робота і залучення благодійників із метою надання натуральної допомоги вразливим верствам населення.