Таку пропозицію голова Полтавської ОДА озвучив 6 листопада під час засідання Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації. Основною темою зібрання громадськості якраз і стало питання виховання підростаючого покоління.
Зокрема, директор Департаменту освіти та науки Євгеній Ленський, презентував членам Громадської ради проект програми розвитку позашкільної освіти в області до 2020 року. Нею передбачено удвічі збільшити кількість дітей, охоплених позашкільною освітою вдвічі. Тобто із 40% до 80%, а це 80 тисяч школярів Полтавщини.
Серед інновацій програми — психологічна адаптація дітей із особливими потребами та їх батьків до інтеграції в суспільство. Йдеться про інклюзивну освіту у позашкільних закладах освіти. За словами Євгенія Ленського, батьки не надто охоче віддають своїх дітей з особливими потребами до звичайних шкіл насамперед через психологічні бар’єри та страхи.
— Аби їх подолати, маємо намір в області уже найближчим часом проводити в Полтавській області спортивні збори, змагання, фестивалі за участі відомих українців із особливими потребами, — прокоментував Євгеній Анатолійович. — Щоб полтавські діти, їхні батьки побачили, що у сучасному світі людина з особливими потребами може бути успішною і жити повноцінним життям. Влаштовуватимемо заходи на зразок уже традиційного для нашої області фестивалю «Повір у себе». Сподіваємося на підтримку Міністерства культури, Міністерства сім’ї молоді та спорту.
Реалізуватиметься програма за такими напрямками: туристично-краєзнавчий та військово-патріотичний, еколого-натуралістичний, дослідно-експериментальний.
Проект детально розгляне та проаналізує громадська рада, внесе свої пропозиції. І лише після цього програму винесуть на бюджетну сесію нової обласної ради.
— Якість реалізації того, що ми з вами запланували, залежить від фінансової складової, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ми можемо виносити хороші ініціативи, але якщо немає грошей, всі вони залишиться хорошими лише на папері. Тому наступний бюджет має бути максимально соціальним — щоб зароблені гроші ми витрачали саме на такі важливі речі. І щоб бюджетні гроші ходили за дитиною. От якщо у будь-якому бюджеті (обласному, міському, районному чи сільському) будуть передбачені конкретні кошти на кожну дитину — на виховання, освіту, оздоровлення — тоді буде ефект. Тому пропоную консолідувати наші зусилля, знання, досвід, бо лише так отримаємо хороший результат.
А щоб простимулювати і заохотити громадські організації, які займаються вихованням підростаючого покоління, очільник області пообіцяв знайти додаткові фінанси на їхню діяльність.