У 2015 році в Україні були зафіксовані 47 випадків африканської чуми свиней. Найбільше — у Чернігівській, Сумській та Луганській областях. Не оминула ця проблема й Полтавщину.
Влітку довелося знищувати поголів’я свиней у Пирятинському районі. Нині оголошено 40-денний карантин у селі Короваї Гребінківського району. Про це під час щотижневої апаратної наради доповів начальник головного управління ветеринарної медицини, головний державний ветеринарний інспектор у Полтавській області Сергій Аранчій.
— Я хочу подякувати голові райдержадміністрації Гребінківського району за оперативне вирішення цієї проблеми. В районі створено дизбар’єри, на яких перевіряються автомобілі, що в’їздять на територію області. Так, через дизбар’єр, що знаходиться на відрізку дороги, яка веде із Гребінки на трасу Київ-Харків повз Пирятин, в день проходить майже 500 автомобілів, — говорить Сергій Аранчій.
На жаль, вакцини проти африканської чуми немає. Заражених тварин доводиться забивати та спалювати їхні туші. Єдиним дієвим засобом у боротьбі проти цієї пошесті може бути профілактика та контроль за поголів’ям диких кабанів, які є головними рознощиками вірусу.
Тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко розпорядився розробити дієву програму профілактики африканської чуми, узгодити план необхідних заходів та відповідне фінансування. Кошти планують виділити з обласного резервного чи екологічного фонду. Відповідну нараду з ініціативи очільника області буде проведено наступного тижня.
Окрім того, на ім’я Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка буде направлено листа щодо перерозподілу понад 44 мільйонів гривень, передбачених у держбюджеті якраз на боротьбу із африканською чумою свиней. Поки що Міністерство агропромислового розвитку ці кошти так і не перерозподілило між областями.