У вівторок відбулось третє пленарне засідання першої сесії Кобеляцької міської ради.
Відкрив зібрання міський голова Олександр Копелець, який повідомив, що на сесію прибули 23 депутати та 13 членів міськвиконкому. Очільник міськради зачитав регламент роботи, який складався з 12 питань, включаючи різне.
Спершу депутати розглянули питання про обрання постійних комісій Кобеляцької міської ради. Його розкрила секретар міськради Юлія Телятник. Вона назвала склад та голів шести постійних комісій. Депутати затвердили їх.
Завідувач фінансового відділу Надія Назарова розповіла про зміни до міського бюджету. Із її слів, за 10 місяців цього року бюджет міста перевиконано на 577 тисяч 600 гривень. Із цієї суми 152,1 тисячі планується витратити на утримання міської ради. За ці кошти придбають металопластикові вікна, лінолеум, меблі, комп’ютерну техніку і канцтовари. Інші кошти підуть на благоустрій міста: вуличне освітлення, ремонт ведмедівського мосту, придбання сміттєвих контейнерів, закупівлю асфальтного покриття, плитки, щебеневої суміші та інше. Крім того, 25 тисяч мають витратити на спортивний інвентар для команди «Лідер». Цю цифру пояснив міський голова:
— 5 тисяч підуть на форму для «лідерівців», а за 20 придбаємо спортінвентар для ліцею. Але передамо його на зберігання, так як установа фінансується з державного бюджету і ми не можемо порушувати закон. Тому, порадившись із юристами, було вирішено надати допомогу в такий спосіб.
Депутат міськради Наталія Чиркова, яка працює в ліцеї заступником директора, сказала, що останні роки держава не фінансує такі потреби:
— Із 343 учнів, які навчаються в нашому закладі, понад 200 є жителями міста. Тому ми звернулися до міської ради з проханням допомогти нам придбати форму для спортивних змагань.
Олександр Копелець запропонував варіанти, як зекономити бюджет. Щоб установити 40 фонарів для освітлення Заворскло, міськраді потрібно витратити близько 400 тисяч. Та міський голова планує під’єднати їх до лічильників місцевих жителів, аби ті самостійно вмикали світло. Такі заходи обійдуться в 50 тисяч. І щороку дотувати цих заворсклян на сто гривень. Також кілька підприємці днями передадуть кошти для придбання плитки, міська ради лише потурбується про її привезення.
Зміни в міському бюджеті депутати підтримали одноголосно.
Раптом депутат Віктор Фесюра згадав, що вони не обрали лічильну комісію, яка повинна підраховувати голоси міських обранців. На це зауваження Олександр Олександрович сказав:
— Що, вертаємось назад?
Депутати промовчали. Він додав:
— Ну, у принципі, приймається.
Очільник міськради все ж запропонував створити лічильну комісію. До неї увійшли Василь Мирошнеченко, Анатолій Кучеренко та Василь Фещенко.
Після цього Надія Назарова зачитала договори, укладені міським головою, а депутати одноголосно затвердили їх. Наступним рішенням міські обранці внесли зміни до штатного розпису, збільшивши оплату прибиральниці з 0,5 ставки до цілої.
За пропозицією Олександра Копельця була створена тимчасова комісія, яка перевірятиме якість виконання будівельних робіт із благоустрою міста. До неї увійшли Анатолій Кучеренко, Вікторія Шкарбан, Ганна Пуха, Олег Сіроштан, Андрій Мельник, Анатолій Заїка, Володимир Рева та Олександр Бистряков. Головою обрали Анатолія Кучеренка. Про результати проведеної роботи комісія має прозвітуватись на наступному сесійному засіданні. Присутній на сесії Микола Теренін попрохав включити його до її складу як представника громадськості.
Далі настала черга земельних питань, які озвучила завідувач земельного відділу міськради Софія Скрильник. Депутати подовжили й поновили договори оренди земельних ділянок для двох місцевих підприємців та прийняли звернення про повернення земельної ділянки площею 2 гектари по вулиці Заворскло, котра знаходиться в постійному користуванні релігійної громади «Вознесіння Господнє». Доволі довго міські обранці обговорювали звернення про повернення міськраді земельної ділянки 20,71 гектара, якою ще з радянських часів користується Кобеляцький психоневрологічний будинок-інтернат.
Депутат Вікторія Шкарбан зауважила, що земля надавалась у користування будинку-інтернату, який є комунальною власністю обласної ради. Тож і вирішувати питання передачі потрібно з обласним департаментом. Вона запитала міського голову:
— Що конкретно було зроблено вами, щоб вирішити це питання?
Софія Скрильник пояснила, що державний акт на постійне користування землею знаходиться у Кобеляцькому ПНБІ. Із його керівником відбулись три зустрічі, під час яких було прийняте рішення: направити звернення йому, а він переадресує цей документ вищестоящому керівництву.
Вікторія Шкарбан зауважила, що керівник Кобеляцького ПНБІ немає таких повноважень, оскільки не виступає юридичною особою.
Свою колегу підтримав Василь Мирошнеченко:
— Згідно із законодавством, міський голова від свого імені зв’язується з облрадою. Якщо ж він отримує негативну відповідь, тоді таке звернення приймається на сесії.
Зрештою усі депутати, крім Вікторії Шкарбан, підтримали рішення направити звернення до керівництва Кобеляцького ПНБІ.
Проголосували міські обранці і за реконструкцію парку Богдана Хмельницького та виготовлення проектно-кошторисної документації.
У різному депутати обговорили питання закріплення депутатів за округами. Очільник міськради запропонував писати на стовпах телефони виконкому та міських обранців, які відповідають за цей район.
Вікторія Шкарбан попрохала міського голову розмістити інформацію з приводу того, що акти обстеження соціально-побутових умов жителів міста заповнює державний соціальний інспектор.
На завершення сесійного засідання голова міської виборчої комісії Людмила Салогуб вручила депутатам посвідчення.
Щодо введення в штат міської ради посад юриста і соціолога, про які було анонсовано на попередньому засіданні, питання не розглядалось.