14 грудня Полтавську область відвідали експерти Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України»: Вольфганг Хютцен - старший радник Проекту з комунальних послуг, Дмитро Тікунов - національний експерт Проекту з комунальних послуг, Дмитро Лазненко - консультант Проекту, Марія Павлова - офіс-менеджер Проекту, а також експерт Проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» - Вячеслав Сороковський.
Під час візиту експерти зустрілися з керівництвом облдержадміністрації, Новосанжарської райдержадміністрації та Новосанжарської районної ради.
Під час зустрічі вони вирішували питання подальших напрямків та можливостей реалізації Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні, які були розроблені спільно з експертами Проекту GIZ «Реформа управління на сході України».
«Для реалізації пілотного проекту з поводження з твердими побутовими відходами в рамках зазначеної Стратегії було обрано Новосанжарський район», - повідомив заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.
Як зазначив Вячеслав Сороковський, Проект DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» візьме участь в сприянні реалізації Стратегії поводження з твердими побутовими відходами в Полтавському субрегіоні, зокрема, в частині співфінансування пілотного проекту.
Учасники зустрічі домовились про подальшу спільну роботу у напрямку підготовки до реалізації визначеного пілотного проекту.
Довідково
Метою Проекту GIZ «Реформа управління на сході України» є поліпшення умов надання муніципальних послуг населенню, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами області.
В рамках Проекту міжнародними експертами з поводження з твердими побутовими відходами була розроблена Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні, в який входять: м. Полтава, Полтавський, Чутівський, Карлівський, Машівський та Новосанжарський райони.
Стратегія розроблена на період до 2025 року та передбачає досягнення таких критеріїв як: закриття всіх несанкціонованих звалищ; створення субрегіонального полігону, який відповідатиме стандартам та забезпечить попит на захоронення відходів у повному обсязі; досягнення 100% охоплення населення послугами зі збору відходів, в тому числі з роздільного збору відходів, що підлягають вторинній переробці.
Ще одним напрямком впровадження Стратегії повинна стати розробка інформаційної політики з поширення інформації серед населення щодо поводження з відходами.
Розроблена Стратегія стане основою для вирішення проблем, пов’язаних із поводженням твердих побутових відходів у субрегіоні, та буде прикладом для перейняття досвіду іншими районами області.