На останній раді ветеранів секретар Кобеляцької міськради Юлія Телятник розповіла присутнім, як на території райцентру відбувається впровадження декомунізаційних законів.
Вона нагадала, що згідно закону про декомунізацію, міському керівництву до 21 лютого необхідно направити в Полтавську облдержадміністрацію рішення сесії про перейменування вулиць. Тобто, до цієї дати депутати мають затвердити нові назви вулиць, провулків і тупика. Якщо цього не зроблять районні обранці, то цим займеться обласне керівництво.
— Прикро, що закон про декомунізацію був прийнятий ще в травні, а обговорювати його почали лише депутати нашого скликання, — каже Юлія Телятник. — Попередня влада не проводила жодних кроків щодо його обговорення серед жителів міста. Згідно з етапами перейменування вулиць, вивчення цього питання мало відбуватись із травня до листопаду минулого року. Саме в цей період варто було проводити зібрання кобелячан, на яких обговорювати можливі назви. А з 21 листопада до 21 лютого мав наступити другий етап, коли приймаються конструктивні рішення щодо перейменування конкретної вулиці. Ми вперше обговорили його лише 22 грудня на другій сесії міськради. На цьому зібранні депутати обговорили список вулиць, які потрібно перейменувати.
На думку секретаря міськради, для перейменування краще всього використовувати нейтральні назви. Як пояснила Юлія Телятник, населення не проявляє особливої активності у цьому процесі. Пропозиції надходять від людей середнього і старшого віку, молодь абсолютно не переймається ним.
Секретар міської ради навела пропозиції від кобелячан, які вона вже опрацювала:
— Вулицю Куйбишева пропонують перейменувати на Козачу або Козацька, Пролетарська — Зарічанська, Енгельса — Сонячна, Чкалова — Відродження, Кірова — Шкільна, Островського — Подільська, Дніпропетровська — Ворсклянська, Дніпрова, Стародніпропетровська — Староворсклянська, Стародніпрова, Крупської — Олени Теліни, Фрунзе — Михайлівська, Об’їзна, Комсомольська — Успенська, Зінгенська, Рози Люксембург — Запорізька, Аврори — Ранкова, Чернишевського — Михайла Черненка, Петровського — Шарівська, Калинова, Огія — Мільйонна, Нагірна, Калініна — Кузнецька, Свободи, Жовтнева — Європейська, Червоноармійська — Покрівська, Щорса — Волі, Сергія Лазо — Симоненка, Радянська — Українська, Артема — Громадська, Якіра — Незалежності, Свердлова — Добра, Ворошилова — Любові, Московська — Кобеляцька, Мате Залки — Олеся Гончара, Маяковського — Павла Загребельного, Пархоменка — Злагоди, Дзержинського — Добробуту, Ульянова — Ніжності, Ковжежанська; провулки: Кірова — Освітній, Баумана — Щастя, Піонерський — Героїв, Червоноармійський — Покрівський, Ліцейний, Щорса — Волі, Матросова — Надії; тупик Карла Маркса — Оптимістичний.
Надійшли пропозиції і від мешканців вулиці Декабристів, хоча її не включали до списку. Вони пропонують перейменувати її на Небесної Сотні.
На другому поверсі Кобеляцької міської ради, поряд із кабінетом секретаря, розміщена скринька, у яку містяни можуть вкидати свої пропозиції з приводу перейменування. Їх приймають до 23 січня. Після чого всі пропозиції будуть розглянуті на комісії й виконкомі. А вже на сесії депутати мають затвердити нові назви.