Любителі подорожувати по бюджетному варіанту, безумовно користувалися послугами легендарного сайту «Букінг». За його допомогою можна не виходячи за поріг власної оселі дізнатися про наявність номерів у готелях, апартаментах, костелах та приватних квартирах чи віллах, практично у будь-якій точці світу. Ну, а потім замовити собі житло.
В Україні подібні послуги теж розвиваються стрімкими темпами. Більшість готелів чи санаторіїв вже самі мають сайти в інтернеті, на яких пропонують та рекламують свої послуги. Та з кожним днем зявляється все більше ресурсів, які акумулюють інформацію потрібну мандрівникам. Один із таких - www.rest.in.ua. Набравши в пошуковій системі потрібну абревіатуру, можна швиденько дізнатися про пропозиції готелів і санаторіїв, розташованих у Карпатах. А, потім, спланувавши дату відпочинку, зробити відповідне замовлення.
Потрібно відзначити, що відпочинок на теренах рідної Батьківщини, набуває серед українців все більшої популярності. Цьому є пояснення. Звичайно ж, справа не лише у патріотизмі.
Із знеціненням національної валюти навіть бюджетний варіант відпочинку за кордоном, стає для наших громадян занадто дорогим задоволенням. Ні в Європі, ні в Туреччині із Єгиптом, ціни за останні кілька років не підвищилися. Навпаки, вони дещо знизились. Адже різко скоротився потік туристів із Росії, котрі за останнє десятиліття, звикли витрачати свої гроші не у Сочі, а на берегах Середземного або Червоного морів. А то й взагалі – у «загниваючих» Парижі чи Амстердамі.
Та для українців, які нині платять за євро утричі дорожче аніж у 2013 році відпочинок за кордоном подорожчав. Це три роки тому поїхати в Іспанію в жовтні коштувало приблизно стільки ж, як по засмагати у липні на пляжах Азовського моря. Тому люди шукають варіанти відпочинку в Україні. Тим більше, що вони,варіанти, дійсно є. Особливо, коли мова йде про Карпати. Там, до створеної ще за радянських часів інфраструктури, додалися сотні нових об’єктів. Мова йде передусім про невеличкі приватні готельчики або вілли. Підприємливі жителі Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей, заробивши грошей у Європі, почали їх вкладати в Україні. Та й старі санаторії, отримавши нових власників, ремонтуються і розбудовуються, намагаючись відповідати по рівню сервісу європейським зразкам.
На морях, Азовському та Чорному, ситуація дещо гірша. Але можна не сумніватися, що й там рівень сервісу покращиться. А люди їхатимуть. Із втратою Криму, альтернативи пляжного відпочинку в Україні немає.