Таку тезу висловлюють сучасні любителі ловлі риби на вудочку. При цьому вони запевняють, що насадку без проблем можна придбати в риболовному магазині. А деякі з них, заощаджуючи кошти, не відвідують спеціальні магазини, а готують бойли в домашніх умовах. Та цей процес займає багато часу і для нього доведеться придбати значну кількість компонентів. Тому ще варто підрахувати, що вигідніше: купувати чи готувати.
Узагалі, насадку виготовляють із різних компонентів. До складу бойлів можуть входити крохмаль, декстрин, харчові барвники, подрібнені злакові, риб'яче борошно, зв'язуючі, харчові ароматизатори, різні смакові добавки, пластифікатори і консерванти.
Основою насадки виступає борошно (пшеничне, соєве, кукурудзяне, ячмінне або риб'яче). У ролі зв’язуючих компонентів для нерозчинних бойлів використовують яйця або яєчний порошок. Для розчинних — буряковий маляс, цукровий, фруктовий чи кукурудзяний сироп, крохмальна патока.
До речі, усе ті ж любителі риболовлі наголошують, що цю насадку полюбляють усі коропові (вусач, амур, лящ і карась). Звичайно, якщо у вас немає часу, то радимо відвідати сайт http://ukesa.com.ua/bojly/. В інтернет-магазині Рибальські снасті "У Кеса" можна підібрати справді якісні бойли за розумну ціну, які задовольнять ваші уподобання. Та все ж для рибалок, які мають час, терпіння та зайві кошти, ми розповімо рецепт приготування приманки. Але одразу попереджаємо: швидше за все, це не дасть результатів, оскільки дуже складно розрахувати всі пропорції в домашніх умовах.
Для легкості розрахунки будемо проводити у відсотках. Отож, приступимо до приготування бойлів. Нам необхідно взяти 30 відсотків макухи і ретельно її подрібнити або перемолоти. Потім додати по 20 відсотків меленої сої або соєвого борошна, манки та молочного порошку. Наостанок — десять відсотків кукурудзяних пластівців.
Для приготування суміші нам знадобляться два яйця, які збиваємо вручну в окремій посудині. Далі по черзі всипаємо туди всі компоненти. Ретельно перемішуємо суміш до утворення з неї тіста. Тісто розкатуємо на ковбаски і ріжемо їх на кубики. Після цього вкидаємо кубики в кип’ячу воду і варимо 2-3 хвилини, доки вони не почнуть спливати. Дістаємо з окропу і викладаємо на чисту ганчірку. У якості ароматизаторів можна використати часник, карамель, мед, ванільний цукор і так далі. Запам’ятайте, що розмір і склад насадки залежатиме від типу водойми, де ви будете рибалити, і розміру риби, яку плануєте ловити. Тож, щоб знайти оптимальний рецепт, вам доведеться поексперементувати зі складом, запахом і розміром бойлів.
«Ні хвоста, ні луски» вам, шановні любителі порибалити!