Київський райсуд Полтави засудив до тюрми трьох представників «Правого сектору» за вимагання та викрадення автомобіля
1 червня відбулося судове засідання Київського райсуду Полтави під головуванням судді Андрія Антонова, на якому розглянули кримінальне провадження про обвинувачення:
уродженця Полтави, українця, громадянина України, який має середньо-технічну освіту, не працюючого, не одруженого, добровольця ДУК «Правий сектор», раніше не судимого;
уродженця Краматорська, українця, громадянина України, який має середньо-технічну освіту, не працюючого, не одруженого, добровольця ДУК «Правий сектор», раніше двічі судимого;
уродженця с. Андріївка Новосанжарського району, українця, громадянина України, який має вищу освіту, не працюючого, не одруженого, добровольця ДУК «Правий сектор», раніше не судимого у вчиненні злочинів,
передбачених ст.ст.189 ч.2, (Вимагання) та 289 ч.2 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального Кодексу України.
Імена обвинувачених — Владислав Анатолійович Чурик, Павло Васильович Бобровський та Іван Якович Савута. Останній — уродженець саме Андріївки Новосанжарського району. Він воював eскладі 1-ї Штурмової Роти ДУК ПС на Сході (в районі ДАПу та с. Піски) та про якого багато писала місцева преса.
Суд встановив, що 18 червня 2015 року, близько 21:00, Владислав Чурик, Павло Бобровський та Іван Савута на таксі приїхали в село Горбанівка Полтавського району, до «Баронівських ставків», на автомобілі марки «Opel Vectra» і почали вимагати у водія 50 тис грн, завдаючи йому ударів та погрожуючи зброєю. Потім вони повернулися до Полтави, в район обласного військкомату, де представники «ПС» виштовхали водія із автомобіля та поїхали далі.
Потерпілий на суді пояснив, що працював водієм служби таксі «Колобок», та паралельно в таксі «Сімка». Йому дали автомобіль марки «Opel Vectra», який належить іншій особі, з якою в нього укладена усна угода щодо його оренди та відповідної оплати. Працював переважно в нічний час.
18 червня 2015 року близько о 19:00 він був на маршруті і отримав виклик до торгового центру «Мир» в мікрорайоні Левада. До салону автомобіля сіли три чоловіки і сказали їхати до «Баронівських ставків», де потрібно забрати ще одного чоловіка. Коли під’їхали, він заглушив свій автомобіль, а один з обвинувачених миттєво висмикнув ключі із замку запалення автомобіля та одразу наніс правою рукою удар в правий бік в область печінки і запитав чи знає він про «ДНР» та «Правий сектор», та чи є в нього гроші. Другий обвинувачений, який сидів позаду, дістав пістолет і приставив йому до потолиці і сказав що їм потрібно 50 000 грн на бронежилети хлопцям в АТО. Потім нападники змусили водія дзвонити всім своїм знайомим і просити грошей, погрожували. Забрали документи на автомобіль з барсетки. В перервах між дзвінками нападник, який сидів спереду наносив удари рукою в правий бік, а також кулаком в обличчя справа. Після цього третій обвинувачений, який сидів позаду взяв пістолет і теж почав йому ним погрожувати, приставляти ствол пістолета до голови. Потім вони зрозуміли, що грошей не буде і наказали їхати до Полтави. Повернувши на вулицю Шевченка, наказали зупинитись в районі облвійськомату. Майже весь час пістолет був приставлений до спини, наказали шукати 50 000 грн та вийти з автомобіля. Після цього другий нападник, що сидів позаду, пересів за кермо і вони втрьох поїхали в напрямку обласної лікарні.
Одразу після цього водій зателефонував сину власниці автомобіля та повідомив, що трапилось. Після того, як надав всі пояснення міліції, він одразу звернувся за медичною допомогою до травмпункту 1-ї міської лікарні, де в нього було виявлено забій грудної клітини, голови та поперекової ділянки справа. На даний час завдана йому шкода відшкодована, претензій до обвинувачених він не має, на суворому покаранні не наполягає.
Крім показань обвинувачених та потерпілих, вина трьох чоловіків у вчиненні злочинів підтверджується показаннями свідків.
19 червня 2015 року обвинувачених затримали у викраденому автомобілі на вулиці Конєва у Полтаві. В ході затримання обвинувачені опір не чинили. В подальшому по приїзді слідчо-оперативної групи було проведено огляд автомобіля в ході якого було виявлено два травматичні пістолети, ножі, символіку «Правого сектору» та інші речі, що були зазначені в протоколі огляду.
Усі обвинувачені повністю визнали свою вину. У скоєному щиро розкаялися, на даний час завдану потерпілим шкоду повністю відшкодували, і попросили суд суворо їх не карати.
Суд вирішив:
одного із обвинувачених визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.189 ч.2, 289 ч.2 КК України і призначити йому покарання у виді 4 років позбавлення волі, без конфіскації майна.
другого обвинуваченого (раніше судимого) визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.189 ч.2, 289 ч.2 КК України і призначити йому покарання у виді 5 років позбавлення волі, без конфіскації майна.
третього обвинуваченого (Івана Савуту) визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.189 ч.2, 289 ч.2 КК України і призначити йому покарання у виді 4 років позбавлення волі, без конфіскації майна.
Відповідно до положень ч.5 ст. 72 КК України суд вирішив зарахувати у строк відбування покарання строк їх попереднього ув’язнення по день набрання вироком законної сили з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Початок строку попереднього ув’язнення, що підлягає перерахунку, рахувати з 19 червня 2015 року.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 30 діб з моменту його проголошення через Київський районний суд м. Полтави.