На думку психологів, за цією річчю з легкістю визначається соціальний статус, характер та уподобання людини.
Ми звикли скрізь носити сумку. Цей атрибут гардеробу дуже практичний у повсякденному житті людини. Усі необхідні нам речі можна скласти в сумку, рюкзак або чемодан. Інтеренет-ресурс tykupi.com.ua наголошує, що жінкам сумка потрібна навіть узимку. Здається, що скільки існує людство, стільки ж воно використовує ці ємності зі шкіри чи тканини.
Узагалі ж, сумка виникла як необхідний резервуар для зберігання дрібних речей. Хоча спочатку замість сумки використовували великий карман на верхньому одязі. Такий спосіб зберігання дрібничок і грошей був характерний ще для жителів Стародавнього Риму. Прототипами сучасної жіночої сумочки послужили мішечки-кисети, якими користувались стародавні гречанки. Навіть у прадавні часи сумка була популярна на різних континентах.
Доказом цього є африканські народи. Щоправда, вони надавали цій речі магічного значення. Африканці називали їх оберегами та використовували як резервуари для зберігання заклинань.
У європейців цей модний атрибут з’явився в ХІ столітті. Вони називались «монетницями». Справа в тому, що ними користувались знатні дами й кавалери. У ці сумки-гаманці вони клали дрібні монети. Такий аксесуар кріпився на поясі.
З появою тютюну на теренах Європи та поширенням звички палити сумку пристосовують для зберігання саме цієї сировини. Їх називали сумки-кисети. За цим аксесуаром можна було визначити майновий стан і ранг його власника. Сумки-кисети були полотняні, замшеві, сукняні, навіть із козячої шкіри. Їх прикрашали бусами, перлами, вишивкою.
Також паралельно з підвісними сумками з’являються ручні, такі собі футляри для молитовників.
Сучасна дамська сумочка, до якої ми звикли, набула поширення за часів правління маркізи де Помпадур (ХVІІ століття). Виріб отримав назву ридикюль. Протягом двох століть така сумочка була незамінними аксесуаром жіночого гардеробу. Справа в тому, що занадто вузький дизайн тодішніх суконь не передбачав кишень і ридикюль був просто необхідною річчю. А вже в ХХ столітті його витісняють прості, міцні й об’ємні, шкіряні вироби.
Психологи стверджують, що сучасна сумка розкриває характер жінки. Наприклад, представниці жіночої статі, які схильні до песимізму, віддають перевагу великим сумкам. При цьому вони є дуже активними. Яскраві вироби носять жінки, наділені фантазією. А от про слабку уяву власниці буде свідчити маленька, туго набита сумка у парі з пакетом. Про наявність проблем у елегантної дами розповість стара або зношена сумка.
Французька співачка і актриса Едіт Піаф говорила, якщо жінка вийшла на прогулянку чи в театр без сумочки, то її можна вважати босою.
І наостанок, щоб там не казали психологи і Едіт, носіть той виріб, який буде для вас найбільш практичним. Це набагато краще, ніж відтопирені кармани на одязі, набиті всілякими дрібницями.