У зв’язку із ініціативою Уряду підвищити мінімальну зарплату — на місцях загальмувалися процеси формування бюджетів на 2017 рік
Наприкінці жовтня — початку листопада бюджетний процес-2017 у Полтаві загальмував. Причина — ні Кабмін, ні податкові органи не можуть поки що чітко пояснити рівень надходжень та витрат у зв’язку із планами Уряду установити розмір мінімальної зарплати на рівні 3,2 тис грн.
Як нам стало відомо, щоб виплатити «мінімалку» бюджетникам, міській владі потрібно передбачити у міському бюджеті 200 млн грн, а звідкіля їх взяти — поки що невідомо. Але навіть, якщо ця проблема буде вирішена, то постане наступна — а як бути із зарплатами спеціалістам другої групи Єдиної тарифної сітки. Наприклад, прибиральниця у лікарні буде отримувати зарплату на рівні 3200 грн, а фаховий лікар продовжуватиме отримувати стару зарплату, наприклад, в 3400 грн. Чи буде це справедливим?
Потрібно також розуміти, що держава забезпечить підвищеними мінімальними зарплатами тільки, наприклад, медичних та педагогічних працівників. Зарплати адміністративних та технічних працівників, які працюють у цих галузях, — головний біль вже місцевих органів самоврядування.
Проблему із забезпеченням виплати мінімальної зарплати може погіршити й плани Уряду відмовитись від «захисту» статей бюджету, по яким раніше держава покривала бюджетним установам витрати на оплату комунальних послуг. Тепер це ляже на плечі місцевих бюджетів.
То ж поки що у бюджетному процесі-2017 більше запитань, аніж відповідей.