Браконьєри підстрелили двох оленів та розчленували одного з них на березі річки, забравши голову з рогами як трофей
Браконьєри підстрелили двох оленів в заповідному урочищі «Вільшане», що знаходиться Полтавському районі. Депутат Полтавської обласної ради Руслан Рогов на своїй сторінці у Facebook повідомив, що 3 січня йому зателефонував депутат селищної ради Великого Тростянцю з проханням приїхати у заповідник. Він приїхав і побачив жахливу картину.
«Те що побачив там, спочатку викликало захоплення! Чудовий краєвид, ліс, краса нашої української природи... Але з кожним кроком відчуття люті охоплює все більше! Дорогою, все частіше виднілись плями крові. Скажіть, хіба назвеш людьми тих тварин, які 31 грудня влаштували полювання на території природоохоронної зони?! Жахлива картина! Вбитий красень олень, розроблений на березі річки! Шкіру викинули,а голову з рогами забрали на трофей».
У своєму повідомленні депутат ставить запитання чому мисливсько-рибальське товариство «Кречет» не зреагувало на постріли браконьєрів.
За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, керівником ПОГО «МРТ «Кречет» з адресою у Мачухах є Сергій Шебітько.
Біолог-мисливець Петро Нос, який і знайшов рештки вбитого оленя, у репортажі для телеканалу «Лтава» розповів, що браконьєри поранили 2 оленів і швидше за все одній підстреленій тварині вдалося втекти від мисливців.
Згідно із Законом України «Про природно-заповідний фонд України» в заповіднику забороняється будь-яка господарська діяльність. Згідно із статтею 248 Кримінального кодексу України за полювання в заповіднику загрожує позбавлення волі на строк до 3 років.
UPD: Речник поліції області Юрій Сулаєв повідомив, що правоохоронці перевіряють інформацію по даному інциденту. На оленів почали полювати з 31-го грудня, а поліції стало про це відомо лише 4-го січня, коли до Полтавського районного відділення поліції надійшов лист від Полтавської обласної громадської організації товариства мисливців і рибалок «Кречет», в якому міститься інформація про те, що браконьєри здійснювали у заповідній зоні полювання на благородного оленя. Юрій Сулаєв повідомляє, що протягом цих 4 днів жодного звернення про полювання в заповідному урочищі «Вільшане», ні від природоохоронних організацій, ні від людей, не надходило. Зараз в Полтавському районному відділенні поліції створена спеціальна група, яка перевіряє інформацію і проводить розслідування за даним фактом. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження. Чи живий 2 олень, який був поранений браконьєрами, поліції невідомо.